AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Kolejne stacje roweru miejskiego

Miasto

To już trzecia tegoroczna rozbudowa Ostrowskiego Roweru Miejskiego! Mieszkańcy mogą korzystać z czterech nowych stacji wypożyczeń i 32 dodatkowych rowerów.

REKLAMA

Ostrowski Rower Miejski wystartował rok temu z dwiema stacjami i dwudziestoma rowerami. Dziś po kolejnych rozbudowach składa się już z 9 stacji, na których dostępnych jest 76 rowerów.

Uruchomione nowe stacje – Pruślin szkoła, Targowisko, Urząd Miejski, Urząd Skarbowy – dołączyły do już istniejących: Olimpijska, Dworzec PKP, MAHLE (w Parku Północnym), Kozi Borek i Piaski Szczygliczka.

- Z Ostrowskiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy zarejestrowany w systemie Nextbike użytkownik. Rejestracji można dokonać na stronie OstrowskiRowerMiejski.pl, poprzez aplikację mobilną Nextbike lub na terminalu stacji wypożyczeń. Należy też wpłacić co najmniej 10 złotych, by konto było aktywne. Rowery wypożyczamy korzystając z terminala na stacji rowerowej (wystarczy wpisać numer telefonu, PIN i numer roweru) lub z aplikacji Nextbike. Pierwsze 4 godziny wypożyczenia jest bezpłatne – tłumaczy Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska, producenta ostrowskich stacji.

W systemie Ostrowskiego Roweru Miejskiego zarejestrowało się już ponad 1300 osób. Tylko w tym roku rowery zostały wypożyczone niemal 6000 razy.

- Niezwykle cieszy, że ostrowianie tak pozytywnie zareagowali na rower miejski. Na ścieżkach rowerowych codziennie widać młodych ludzi poruszających się takim rowerem, są seniorzy wybierający się na przejażdżkę, są także osoby, które z miejskiego roweru korzystają, by dostać się do pracy. Dziewięć stacji pozwoli już na swobodne podróżowanie miejskim rowerem niemal po całym mieście. W przyszłym roku, w ramach projektu, na który pozyskaliśmy wsparcie unijne, zamontowane zostaną jeszcze dwie stacje – na ostrowskim Rynku i przy Centrum Przesiadkowym. Są chętni na korzystanie z Systemu Roweru Miejskiego, dlatego będziemy go systematycznie rozbudowywać – zapewnia prezydent Ostrowa.

 

 

Inf. Artur Kołaciński

Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

11
Wtorek
Grudzień 2018
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Biny, Damazego, Waldemara
REKLAMA