AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Nowe boisko w Budowlance

Nauka

W Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych w środę 3 października odbyło się otwarcie boiska zewnętrznego, wybudowanego na niewielkiej przestrzeni, ale mieszczącego w sobie zarówno część sportową jak i rekreacyjną.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Jeszcze parę miesięcy temu wydawało się to niemożliwe, by w tak małej kubaturze mogło powstać boisko szkolne i teren do rekreacji – mówiła dyrektor szkoły Honorata Sachowska-Barańczak – jak się okazało, jest to możliwe, ale jest to zasługa wielu ludzi. Dzięki panu staroście, Radzie Powiatu i projektantom efekt ten jest dzisiaj widoczny, a nasze marzenia udało się zrealizować. Serdecznie wszystkim dziękuję, również uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu.

Inwestycja została zrealizowana w ramach kompleksowego projektu budowy boisk w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego, wartego ponad 4 miliony złotych, na który Starostwo Powiatowe pozyskało około 1 miliona złotych środków zewnętrznych, głównie z Ministerstwa Sportu.

- Jest we mnie wielka radość, że to ostatnie boisko z dużego projektu ma dzisiaj swój wielki finał – powiedział starosta Paweł Rajski – z powiatową drużyną zrobiliśmy niejedno i to boisko jest dowodem, że osiągnęliśmy kolejny cel, który wydawał się niemożliwy. Wyrazy szacunku przesyłam pod adresem wszystkich osób zaangażowanych w to dzieło, ale słowa podziękowania za okazaną pomoc kieruję również pod adresem senatora Łukasza Mikołajczyka.

Na uroczystość przybyli m.in. wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, wicewojewoda Marlena Maląg, senator Łukasz Mikołajczyk, radni powiatowi oraz dyrektorzy ostrowskich szkół.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Niedziela
Maj 2019
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła