AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Postawić kropkę nad "i"...

Żużel

... z takim postanowieniem przystąpią do rewanżowego meczu barażowego żużlowcy TŻ Ostrovii. O tym, że nie będzie to łatwe zadanie zdają sobie sprawę wszyscy, dlatego też w klubie trwa pełna mobilizacja, by przed niedzielnym meczem nie zaniedbać żadnego z detali.

REKLAMA

Żużlowcy dopasowują motocykle i szlifują formę, natomiast działacze podjęli starania by wzmocnić formację juniorską, w której słabszym ogniwem był ostatnio Marcel Studziński. Okazja do "transferu last minute" pojawiła się w Unii Tarnów, w której niedawno licencję zdobył utalentowany 15-latek Mateusz Cierniak, syn dobrze znanego kibicom Mirosława Cierniaka prowadzącego obecnie szkółkę żużlową.

Mateusz mimo iż posiadał "dorosłą licencję", mógł startować wyłącznie w zawodach juniorskich, ponieważ dopiero 3 października ukończył 16 lat, a ten wiek jest przepustką do udziału w dorosłym żużlu. Ponieważ w zawodach młodzieżowych spisywał się bardzo dobrze, wygrywając m.in. we wrześniu dwa Turnieje Zaplecza Kadry Juniorów, ostrowscy działacze postanowili wypożyczyć go na niedzielny mecz, dając mu tym samym szansę na ligowy debiut.

O tym, czy młody tarnowianin dostanie swoją szansę zadecyduje piątkowy trening, na którym ma się stawić cała drużyna.

- Nie wywieramy na Mateuszu żadnego ciśnienia. Jest on utalentowanym, ułożonym i dobrym chłopakiem, więc da sobie radę - mówi prezes Ostrovii Radosław Strzelczyk.

Jeśli dojdzie do zmiany na pozycji juniorskiej, to będzie to jedyna zmiana kadrowa w porównaniu z meczem w Pile. Trener Ostrovii postanowił powrócić do starego układu par, czyli Pedersen - Suchecki, Gafurow - Brzozowski, natomiast w zespole z Piły wystąpią ci sami zawodnicy, co w minioną niedzielę, a dojdzie jedynie do roszady par seniorskich.

Awizowane składy:

Euro Finannce Polonia Piła
1. Rafał Okoniewski
2. Adrian Cyfer
3. Tomas H. Jonasson
4. Andreas Lyager
5. Tomasz Gapiński
6. Patryk Fajfer
7. Paweł Staniszewski

MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
9. Bjarne Pedersen
10. Zbigniew Suchecki
11. Renat Gafurow
12. Kamil Brzozowski
13. Nicolai Klindt
14. Kamil Nowacki
15. 

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Ostrovia wygrała 47:43 i do awansu potrzebuje 44 punktów. Początek niedzielnego meczu o godzinie 15:00.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Niedziela
Maj 2019
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła