AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

TŻ Ostrovia ma pierwszego wychowanka!

Żużel

A właściwie, to trzech. W dniu dzisiejszym na torze w Rzeszowie odbył się egzamin licencyjny do którego podeszło trzech adeptów ostrowskiej szkółki żużlowej prowadzonej przez Mariusza Staszewskiego.

REKLAMA

Ponieważ najstarszy z nich Sebastian Szostak dwa tygodnie temu ukończył 15 lat, mógł podejść do egzaminu na certyfikat "Ż". Młodszy o 2 miesiące Kacper Grzelak i mający lat 14 Jakub Krawczyk zdawali egzamin na licencję "250".

- Egzamin z jazdy chłopacy zdali rewelacyjnie i byli bezkonkurencyjni - mówi prezes Radosław Strzelczyk - nie mieli również problemów z egzaminem z teorii.

Wynik tego egzaminu zostanie ogłoszony za kilka dni, ale wydaje się to formalnością.

W ten sposób młodzieżowa kadra TŻ Ostrovii poszerzy się o trzech wychowanków. Choć Sebastian Szostak w niedawnym sparingu ze Stalą Gorzów pokazał, że potrafi wygrywać ze starszymi kolegami, to na jego ligowy debiut będziemy musieli jeszcze zaczekać. By móc startować z seniorami trzeba mieć ukończonych 16 lat, a do tego czasu można brać udział tylko w zawodach juniorskich.

Być może w zawodach tych będą już mogli startować Kacper i Jakub, jako że ukończą oni lat 15 w listopadzie i w lutym, zatem w najbliższym możliwym terminie będą mogli zdobyć dorosłą licencję, a wówczas TŻ Ostrovia będzie mogła wystawić ekipę złożoną z wychowanków.

Dla Towarzystwa Żużlowego Ostrovia to historyczna chwila. Po trzech latach ciężkiej pracy i sporych nakładów na szkółkę, pojawiają się pierwsze jej owoce. Dwa dni temu obchodziliśmy 69 rocznicę największego sukcesu ostrowskiego żużla jakim było drużynowe wicemistrzostwo Polski, a już za trzy dni czeka nas historyczny mecz o awans!

Fot. Beata Kasprzak

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Niedziela
Maj 2019
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła