AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Nowa siłownia w ramach OBO

Nauka

2 października 2018 roku zapisał się w historii Szkoły Podstawowej nr 9 niezwykłym wydarzeniem. W kilka miesięcy po oddaniu do użytku nowoczesnej hali sportowej, nadszedł czas otwarcia publicznej siłowni, stanowiącej efekt wyników głosowania społeczności szkolnej i lokalnej na projekt w ramach III edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Inicjatorami koncepcji wyposażenia sali ćwiczeń w sprzęt sportowy, który spełniałby zarówno standardy jakościowe, jak i estetyczne, stali się  nauczyciele wychowania fizycznego zatrudnieni w SP nr 9 – Marcin Krzyżanowski i Paweł Staszak, którzy opracowali wniosek.

Zaproszeni na wtorkową uroczystość goście zyskali sposobność obejrzenia sprzętu sportowego oraz prezentacji taneczno - sportowych w wykonaniu uczniów ostrowskiej dziewiątki przygotowanych przez koordynatorów przedsięwzięcia: Urszulę Kupczyk, Katarzynę Motyl oraz Marcina Krzyżanowskiego.

W tej ważnej chwili społeczności SP9 towarzyszyli przedstawiciele władz państwowych i miejskich, nie zabrakło również ostrowskich radnych, przedstawicieli Rady Osiedla i Klubu Senior +, a także lokalnych mediów, rodziców uczniów oraz proboszcza parafii pw. Świętego Pawła Apostoła – ks. Jacka Kity, który dokonał poświęcenia obiektu.

Ostrowski Budżet Obywatelski był jednym z punktów programu prezydent Beaty Klimek. Dzięki tej inicjatywie możliwe stało się współdecydowanie społeczności lokalnej o przeznaczeniu środków z budżetu miasta.

- Mechanizm Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego pozwalają spełnić potrzeby i marzenia mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Pomysł przelany na papier i złożony wniosek może przyczynić się do urzeczywistnienia propozycji ostrowian dotyczących rozwoju miasta. Od początku jego powstania zainteresowanie nim jest bardzo duże, z roku na rok coraz większe. W tym roku jest to aż 98 zadań – to wynik rekordowy. Nasi mieszkańcy pokazują od lat, że należą do osób, które potrafią myśleć kreatywnie i mają bardzo ciekawe pomysły na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 

Otwarta siłownia ma w założeniu m.in. sprzyjać integracji środowiska szkolnego i mieszkańców Ostrowa.

- Mam nadzieję, że będzie to sala wypełniona pozytywną energią, która umożliwi odkrywanie nowych form aktywności i będzie sprzyjała integracji nauczycieli, uczniów i mieszkańców naszego osiedla i miasta. Życzę wszystkim i sobie motywacji do systematycznych ćwiczeń, bo to największe dobro dla ciała i umysłu. Bądźmy aktywni dla zdrowia, pamiętając, że „motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci skończyć” – mówiła podczas otwarcia Justyna Uciechowska, dyrektor SP nr 9.

 

 

Inf. Artur Kołaciński

Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Niedziela
Maj 2019
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła