AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Żołnierze rezerwy będą strzelać w Pleszewie

Kącik Prasowy

Już od piątku 5 października ruszają 44. Centralne Zawody Strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju. Weźmie w nich udział blisko stu zawodników z całego kraju. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. rezerwiści z Ostrowa, Kalisza, Jarocina czy Krotoszyna.

Centralne Zawody Strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju będą się odbywały na strzelnicy "Karczemka". Bezpośrednim organizatorem zawodów jest Wielkopolska Organizacja Wojewódzka Ligi Obrony Kraju, Biuro Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Poznaniu, a współorganizatorem imprezy, która zakończy się w niedzielę 7 października jest Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

- Głównym  celem zawodów jest podnoszenie sprawności strzeleckich, sportowo-obronnych członków Ligi Obrony Kraju reprezentujących Kluby Żołnierzy Rezerwy z poszczególnych województw, propagowanie wśród społeczeństwa działalności Ligi Obrony Kraju a w szczególności sportów obronnych, uczczenie świąt państwowych i wojskowych w tym  100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz 100 lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego - wyjaśnia prezes WOW LOK płk Ryszard Wiliński.

Zawodnicy będą walczyć m.in. indywidualnie o tytuł najlepszego zawodnika w trójboju ogniowym (pcz, karabin wojskowy, granat F-1), zespołowo o tytuł najlepszego zespołu trójboju oraz w ocenie zespołowej o tytuł mistrza wieloboju (w klasyfikacji generalnej).

Dla zespołów zaproszonych, reprezentujących Siły Zbrojne RP, Federacje Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów SZ RP oraz inne organizacje, stowarzyszenia i instytucje lub  związki rezerwistów z zagranicy oraz drugich reprezentacji będą prowadzone  odrębne klasyfikacje na ogólnie przyjętych zasadach - indywidualna i zespołowa.
Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w niedzielę 7 października w Ośrodku Szkoleniowym Kasyno należącym do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

- Nie bez powodu jesteśmy współorganizatorami zawodów, bowiem od dawna zaszczepiamy w naszej młodzieży zamiłowanie do sportu. Nasza placówka bardzo często  korzysta ze strzelnicy LOK przy różnych okazjach. W tym roku podczas uroczystych obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego odbywały się zawody dla podopiecznych Hufców z całego kraju - dodaje Krystian Piasecki dyrektor Centrum.

Centralne Zawody Strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy są organizowane każdego roku zgodnie z "Planem Zamierzeń Działalności Programowej Ligi Obrony Kraju na rok 2018".

Inf. CKiW Pleszew

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Sobota
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany