AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Prace na szlakach turystycznych w Południowej Wielkopolsce

Turystyka

Oddział PTTK w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza do odwiedzenia okolic Baranowa, Bralina, Kępna, Kobylej Góry i Perzowa, gdzie jego członkowie pracowali na znajdujących się tam szlakach turystycznych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dzięki dotacji Samorządu Wielkopolskiego w ramach realizacji projektu „Poprawa stanu bezpłatnej, ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej oraz rozwój sieci szlaków turystycznych na terenie województwa wielkopolskiego” w 2018 roku udało się dokończyć odnawianie czerwonego  szlaku rowerowego nazywanego Wielofunkcyjną Ścieżką Turystyczną „Smocza Kraina” w gminach Bralin i Perzów. Szlak ten jest uzupełnieniem Transwielkopolskiej Trasy Rowerowej i Szlaku Bursztynowego wchodzących w skład WSSR. Prace znakarskie polegały na odnowieniu znaków szlaku w terenie  jak również wykonanie znaków R1 i R3. Ponadto  w miejscach odpoczynku przy dawnej leśniczówka Dąbrowa wymieniono konstrukcję z tablicą z siecią szlaków a przy leśniczówce Zmyślona i w Bralinie tablice z siecią szlaków. Podsumowaniem całego zadanie było opracowanie i wydanie mapki z przebiegiem i opisem czerwonego szlaku rowerowego.  W opisie znajdują się ponadto atrakcje i zabytki opisanego terenu  ze śladami GPS. Mapki są dostępne dla zainteresowanych w siedzibie ostrowskiego PTTK.

Ze środków Miasta i Gminy Kępno odnowiono pieszy żółty szlak WK-193y na całym jego przebiegu w granicach gminy. Ze względu na budowę drogi S11 zmieniono przebieg szlaku, tak aby turysta na swojej drodze nie napotkał utrudnień.

Natomiast Gmina Baranów zleciła ostrowskiemu oddziałowi PTTK odnowienie szlaków rowerowych przebiegających przez teren tej gminy. Odnowiono tam aż 40 km szlaków.

Władze Gminy Ostrów Wielkopolski dofinansowały znaki R3, które zawieszono na szlaku czerwonym „Dookoła Powiatu Ostrowskiego” i czarnym łącznikowym Śliwniki - Ostrów - Lewkowiec - Przybysławice w miejscowościach leżących na terenie gminy.

 

Inf. i fot. Jarosław Maj

/PTTK Ostrów Wielkopolski/

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy