AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Raszkowianie medalistami Mistrzostw Polski w biegu na orientację

Gm. Raszków

W dniach 22-23.09.2018 w Złotym Lesie w okolicach Świdnicy odbyły sie Mistrzostwa Polski w biegach na orientację na dystansie klasycznym i w sztafetach.

W sobotę na bardzo wymagającej trasie biegu klasycznego tytuł wicemistrza Polski zdobył raszkowianin Mikołaj Dutkowski. Mikołaj zdobył pierwszy swój medal na tym dystansie w karierze zawodnika elity. Trasa biegu wynosiła prawie 15 kilometrów oraz ponad 500 metrów przewyższenia.

W sobotnim biegu klasycznym bardzo dobrze spisała sie wychowanka UKS Arkady Raszków, a obecnie zawodniczka WKS Grunwaldu Poznań Anna Matyba zajmując 4 miejsce. Natomiast w niedzielę w biegu sztafetowym Ania wraz z koleżankami z Poznania zdobyła pierwsze miejsce i tytuł mistrzyni Polski.

W biegach indywidualnych startowali również Dominika Niezgódka i Szymon Kaczocha. Natomiast sztafeta juniorek w składzie  Aleksandra Pluta, Aleksandra Ziętek i Aleksandra Pluta  zajęła 11 miejsce. Sztafeta seniorów biegająca w mocno eksperymentalnym składzie zajęła 17 miejsce. A oto skład tej sztafety Mikołaj Dutkowski, Przemysław Kaczocha, Adam Król.