AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Wymiana międzynarodowa SP 14

Nauka

Przez tydzień przebywali w Ostrowie uczniowie z Ukrainy w ramach wymiany międzynarodowej ze Szkołą Podstawową nr 14.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Ten tydzień minął bardzo szybko. Nie tak dawno serdeczne przywitanie, potem zwiedzanie Ostrowa Wielkopolskiego, wspólne zabawy, wieczorne rozmowy rówieśników. Twarze rozjaśnione szczerymi uśmiechami, serca wypełnione radością. Nie byłoby tego wszystkiego bez wsparcia ostrowskiego Urzędu Miejskiego. 
Tak wyglądała wymiana młodzieży polskiej – ze Szkoły Podstawowej nr 14 – z uczniami z ukraińskiej OZO „ZZSO” I-III ST. Nr 4 w Kiwerce. W piątek 28 września 2018 roku przyszedł czas na finał – wspólny występ przyjaciół.

Trybuny sali sportowej SP14 zajęte przez uczniów i nauczycieli, na parkiecie goście: zastępca Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Ewa Matecka, Sekretarz Miasta Andrzej Baraniak, dyrektor byłego Gimnazjum nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich Andrzej Knopiński, przedstawiciele Klubu Seniora „Optymiści”, dyrekcje obu szkół, bliscy uczniów.

Po części oficjalnej rozpoczął się koncert. Pokaz maestrii w wykonaniu młodych, niesamowicie utalentowanych ludzi. Przepiękne układy taneczne, także z udziałem Rusłana, nauczyciela w OZO, wypełnione feerią barw strojów występujących, gimnastyka artystyczna, cudowne piosenki. Wszystko nagradzane gorącymi brawami. Brawami dla artystów i tych wszystkich, którzy tę wyjątkową uroczystość przygotowali.

Finał z barwami narodowymi Polski i Ukrainy. Drobne upominki dla uczniów i nauczycieli. Eksplozja confetti. I to, czego nikt się nie wstydził. Łzy. Łzy żalu, że to już koniec. Ale tylko tego spotkania. Bo nie zawiązanych przyjaźni i wspomnień cudownych chwil.  

Inf. SP 14

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Niedziela
Maj 2019
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła