AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

FORMOwanie

Rozrywka i kultura

Już 19 października na Małej Scenie w OCK oraz dzień później w Forum Synagoga – odbędą się twórcze warsztaty teatralne dla osób powyżej 14 roku życia.

REKLAMA

– Teatr formy jest czymś, co jest nam bardzo bliskie. Podczas warsztatów będziemy przybliżać uczestnikom te koncepcje. Chodzi o to, że teatr można zrobić przy użyciu przedmiotów pozornie pospolitych - sznurka, papieru, świateł. Liczy się kreatywność i to, o czym chcemy opowiedzieć. Będziemy formować, aby człowiek mógł równocześnie być i nie być aktorem – opowiada Katarzyna Rynkowska, jedna z prowadzących.

FORMOwanie to projekt, który zrodził się w głowach dwóch studentek kulturoznawstwa w obliczu zbliżającej się sesji oraz zaliczenia z przedmiotu „Metody Pracy Animacyjnej”. Mowa o Katarzynie Rynkowskiej i Michalinie Cendrowskiej. Celem warsztatów jest rozbudzenie kreatywności grupy, wspólne działanie oparte na technikach wykorzystywanych w teatrze plastycznym oraz teatrze lalek, a przede wszystkim dobra zabawa.

– Opracowałyśmy warsztaty w oparciu o wiedzę, którą zdobyłyśmy podczas różnych działań teatralnych przewijających się w naszym życiu. Obecnie obie gramy w Teatrze Emocjonalnym ANIMA w Poznaniu – studenckiej grupie, która składa się z przyjaciół w większości mieszkających w jednej z łazarskich kamienic. Założycielem grupy jest Damian Janiak, z którym poprowadzę najbliższe warsztaty – mówi Kasia.

Ilość osób będzie ograniczona, po to, aby komfortowo się pracowało. Wszystkie informacje techniczne można sprawdzić na wydarzeniu na facebooku oraz w kasie OCK. Kasia i Damian swoje warsztaty prowadzili już w Poznaniu w Kawiarni Artystycznej ,,Kóltura" i w Domu Dziecka nr 3.

 

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Niedziela
Maj 2019
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła