Grały ligi okręgowe

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w miniony weekend drużyny powiatu ostrowskiego w ligach okręgowych.

Trwa kiepska passa naszych drużyn w Lidze Międzyokręgowej. W miniony weekend jedyny punkt wywalczyła Odolanovia w meczu ze Stalą Pleszew. Odolanowianie tuż przed przerwą stracili gola po rzucie karnym, ale w drugiej połowie za sprawą Mikołaja Marciniaka doprowadzili do wrównania wywożąc z gorącego terenu wspomniany 1 punkt. Raszkowianka Raszków do przerwy bezbramkowo remisowała w Kazimierzu Biskupim z miejscowym Polonusem. Po przerwie gospodarze ruszyli do szturmu strzelając kolejne gole i wygrywając 4:0. Podobnie wyglądał mecz Piasta Czekanów z Orłem Mroczeń. Po bezbramkowej pierwszej połowie, po przerwie gospodarze w ciągu kwadransa zdobyli 4 gole, w końcówce dokładając jeszcze 2 i wygrywając ostatecznie 6:0. W ten sposób Odolanovia traci do lidera już 9 punktów, a Raszkowianka i Piast niebezpiecznie dryfują w kierunku strefy spadkowej.

Kolejne punkty straciła również w Kaliskiej Klasie Okręgowej Barycz Janków Przygodzki remisując u siebie z GKS-em Grębanin 1:1. Remisem zakończył się również mecz w Kaliszu między Prosną, a LKS-em Czarnylas, choć tutaj wydawało się, że goście wywiozą 3 punkty , po tym jak gole zdobyli Michał Fernezy (29’) i dwukrotnie Łukasz Jamry (30’ i 57’). Ostatnie pół godziny należało do gospodarzy, którzy systematycznie odrabiali straty by w efekcie doprowadzić do remisu 3:3.

W grupie 1 A-klasy Ogniwo Łąkociny wzięło odwet za porażkę w poprzedniej kolejce i w wyjazdowym meczu rozgromiło Kościelną Wieś 8:0. W grupie 2 rezerwy Ostrovii zdobyły wreszcie komplet punktów pokonując Sokoła Bralin 2:1, natomiast w starciu z Pelikanem Grabów OKS Ostrów musiał zadowolić się 1 punktem remisując 1:1.

Wyniki meczów B-klasy:
LKS Gorzyce Małe - Sokół Chwaliszew 5:0
Las Kuczków - Tarchalanka Tarchały Wielkie 3:4
GKS Jaraczewo - KUKS Zębców Ostrów Wielkopolski 8:1
Czarni Wierzbno - Piast II Kobylin 4:0
LZS Chynowa - Błysk Daniszyn 3:0
(walkower, przerwany w 53. minucie przy stanie 3-1 z powodu zdekompletowania drużyny gości)
Panda Pamięcin - Wtórkowianka Wtórek 1:3
Liskowiak Lisków - KS Kamień 6:2
Huragan Szczury - Orzeł Wysocko Wielkie 1:1
Iskra-Prosna Sieroszewice - Korona Chełmce 5:1