AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Przed nami „Magia Tańca”

Rozrywka i kultura

XVI Ogólnopolski Konkurs Taneczny im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca” odbędzie się w dniach 27-28 października w Ostrowskim Centrum Kultury. Do przeglądów konkursowych zgłosiło się 28 szkół tanecznych z wielu miast Polski, w tym z: Wrocławia, Katowic, Gliwic, Gdyni, Radomia, Poznania, Środy Wielkopolskiej, Lubawy, Konina, Kalisza, Sulmierzyc, Leszna, Koźmina Wielkopolskiego, Dobrzenia Wielkiego, Czernicy oraz kilka zespołów z Ostrowa Wielkopolskiego.

REKLAMA

Szacuje się, że na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury wystąpi około 600 uczestników. Młodzi tancerze zaprezentują się w kilku stylach tanecznych, z podziałem na kategorie wiekowe. Będzie taniec klasyczny i neoklasyczny, współczesny, jazzowy, hip hop, step, taniec ludowy i charakterystyczny oraz show dance wykonane solo, w grupach i duetach.

„Magia Tańca” odbędzie się już po raz szesnasty i będzie to trzecia edycja o zasięgu ogólnopolskim. Pomysłodawczynią konkursu była Alina Janikowska -  osoba, która w sposób szczególny zapisała się na kartach historii Ostrowa Wielkopolskiego, prowadząc zespoły taneczne przez ponad 40 lat. W ubiegłym roku, Ogólnopolski Konkurs Taneczny „Magia Tańca” został nazwany Jej imieniem.

Tegoroczne prezentacje młodych adeptów sztuki tanecznej będzie można oglądać w Ostrowskim Centrum Kultury przez dwa dni: 27 i 28 października, w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp na widownię jest bezpłatny.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” w Ostrowie Wielkopolskim, przy wsparciu finansowym Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego oraz  Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski. 

Tuba Ostrowa objęła to wyjątkowe wydarzenie patronatem medialnym.

Inf. Urszula Szczepaniak

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Niedziela
Maj 2019
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła