AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Finał akcji poszukiwawczej

Na Sygnale

Przez okres dwóch tygodni członkowie ostrowskiego stowarzyszenia „Szukamy i Ratujemy” utrzymywali kontakt z rodziną zaginionego i monitorowała sytuację, która swój finał - niestety tragiczny dla rodziny – miała w niedzielę, 7 października. Akcja została zakończona wydobyciem zwłok mężczyzny około godziny 19:30. To pierwsza taka akcja ostrowskiej grupy poszukiwawczej poza powiatem ostrowskim.

Galeria zdjęć


Początek tej historii przypada na noc z piątku na sobotę, 21 września, kiedy napłynęła informacja o zaginięciu mężczyzny – Paweł Ch. zaginął w okolicach Rzgowa (gmina w woj. łódzkim). Z relacji i otrzymywanych informacji wynikało, iż zaginiony po wyjściu z pracy miał udać się przez pobliski las w kierunku domu swojej dziewczyny. Niestety w miejsce to nie dotarł. W poszukiwania zaangażowała się grupa poszukiwawcza stowarzyszenia "Szukamy i Ratujemy" z Ostrowa Wielkopolskiego, hufiec Ochotniczej Straży Pożarnej Retkinia oraz liczna rzesza ochotników, składających się z okolicznych mieszkańców. Obecna była również Państwowa Straż Pożarna.

Działania poszukiwawcze rozpoczęły się około godziny 11:00. Wtedy to rozdysponowano trzy grupy poszukiwawcze o zróżnicowanym składzie - w pierwszej znajdowały się zasoby pomocowe, składające się z cywili, druga składała się ze strażaków,natomiast trzecia w swym składzie posiadała ratowników wodnych ze wsparciem (również) służb straży. Grupa poszukiwawcza do dyspozycji posiadała również na tę okoliczność quada z przyczepą ratowniczą. Według informacji pochodzących ze źródeł SSiR, okolicę przeczesywała grupa licząca ponad 40 osób.

Ciało zaginionego Pawła Ch. znaleziono w niedzielę 7 października w godzinach popołudniowych w rzece. Po powiadomieniu Policji i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, na miejsce przybyły służby oraz organy dochodzeniowo-śledcze. Według relacji uczestników [źródło: SSiR], akcja została zakończona po godzinie 19:30.

W chwili obecnej Policja bada przyczyny tej tragedii. 

 

Foto: materiały udostępnione z zasobów SSiR, bez możliwości dalszego udostępniania i wykorzystywania bez wiedzy SSiR.

 

REKLAMA
Rafał Kaczmarew

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Sobota
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany