Trzy punkty dla Ostrovii

Po dramatycznej końcówce piłkarze Ostrovii pokonali w ważnym meczu Zjednoczonych Trzemeszno 4:2, co pozwoliło im oddalić się od strefy spadkowej i awansować na 12. miejsce.

W wyjściowym składzie ostrowskiego zespołu znalazło się pięciu młodzieżowców. Z powodu urazów nie wystąpili Jakub Jędrzejak, Grzegorz Wachowiak, Maciej Mikulski i Tomasz Kempiński. Z powodu spraw osobistych zabrakło z kolei Bartosza Jankowskiego.

Młodzież jak się okazało, podołała zadaniu. Worek z bramkami rozwiązał się w 26 minucie. Michał Giecz z łatwością znalazł się z piłką w polu karnym, odegrał ją do Mateusza Ziemiańskiego, a ten umieścił futbolówkę w siatce. W 35 minucie kibice oglądali jeszcze ładniejszą akcję. Piętą piłkę do Michała Giecza odegrał Ziemiański. "Krecik" znalazł wychodzącego na pozycję Marka Szymanowskiego i było już 2:0.

Kolejny gol przy udziale zawodnika młodzieżowego miał miejsce w 68 minucie. Piłkę z własnej połowy do Daniela Kaczmarka przerzucił Paweł Jasiński. "Kaka" odegrał ją do Mariusza Poślednika a ten strzelił na 3:0.

W 73 i 75 minucie goście w końcu poprawili swoje celowniki i Jakub Błaszczyk musiał dwukrotnie wyciągać piłkę z własnej bramki. Zaczęła się nerwowa gra, ale szybko na 4:2 odpowiedział Daniel Kaczmarek, wykonując rzut karny za faul na Mateuszu Ziemiańskim.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - Zjednoczeni Trzemeszno 4:2 (2:0)

bramki
Ostrovia: Mateusz Ziemiański 26', Marek Szymanowski 36', Mariusz Poślednik 70', Daniel Kaczmarek 78' (k)
Zjednoczeni: Adam Niedzielski 74', Dawid Ciążyński 76'