AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Złaz Hufca na zakończenie sezonu /foto/

Turystyka

Ponad 150 zuchów i harcerzy wzięło udział w 53. Złazie Hufca ZHP Ostrów Wielkopolski. W tym roku harcerze przemierzali trasy między Nowymi Skalmierzycami, a Lewkowem.

Galeria zdjęć


Nim jednak harcerze wyruszyli na trasy Złazu, w piątek po południu 5 października zgromadzili się na ostrowskim Rynku, by wielkim uśmiechem uczcić przypadający w piątek Dzień Uśmiechu. Z kolorowymi parasolkami harcerze i harcerki rozbiegli się po Rynku by rozdawać przechodniom nalepki z uśmiechem. Zwieńczeniem happeningu był wielki uśmiech utworzony przez harcerzy przed ostrowskim Ratuszem.

Później harcerskie patrole udały się pociągiem do Nowych Skalmierzyc gdzie czekał na nich nocleg w miejscowej szkole podstawowej, a w sobotę od samego rana ruszyli na trasy prowadzące ich do Lewkowa. Tradycyjnie już przygotowano dla uczestników 4 trasy, w podziale na kategorie wiekowe (harcerze, harcerze starsi i wędrownicy). Najmłodsi, czyli zuchy, swoją złazową przygodę rozpoczęli dopiero w sobotę na Piaskach, skąd również wyruszyli w kierunku Lewkowa. Na trasach harcerze musieli wykazać się umiejętnościami i wiedzą, na tematy harcerskie, ale i historyczne, zaś na mecie w Lewkowie czekał na wszystkich obiad.

W niedzielę już o 9 uczestnicy Złazu zameldowali się w lewkowskim kościele, gdzie przygotowali oprawę niedzielnej mszy świętej, a później czekał ich ostatni odcinek trasy – z Lewkowa do Ostrowa. Na zakończenie znów zgromadzili się na Rynku, gdzie odbył się uroczysty apel podsumowujący imprezę. Z okazji przypadającego w niedzielę Dnia Polskiej Harcerki wszystkie druhny otrzymały pamiątkowe pocztówki, zaś wszystkie rajdowe patrole zostały uhonorowane dyplomami i nagrodami, wręczanymi przez komendantkę Złazu pwd. Julię Langner i komendanta hufca hm. Jerzego Hnatyka. Obchody Dnia Uśmiechu i Dnia Polskiej Harcerki koordynował Zespół Promocji i Informacji Hufca kierowany przez pwd. Karolinę Krawczyk.

Złaz Hufca to najstarsza impreza turystyczna w Ostrowie Wielkopolskim organizowana od lat 60-tych z inicjatywy hm. Jerzego Biegańskiego. Tradycyjnie gromadzi całe ostrowskie środowisko harcerzy, którzy przemierzając okolice Ostrowa poznają zakątki naszej małej ojczyzny. Od wielu lat stanowi również oficjalne zakończenie sezonu rajdowego.

Impreza była dofinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Środa
Styczeń 2019
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza