AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Dębnickie"Łzy Feniksa" w Pleszewie

Gm. Przygodzice

Grupa Teatralna "Łzy Feniksa" z Dębnicy wyjechała na trzydniowe warsztaty teatralne do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. 34 osobowa grupa uczniów od klasy IV do VIII przygotowywała się tam do spektaklu "Odzyskanie niepodległości".

REKLAMA

Grupa Teatralna  „Łzy Feniksa”, której instruktorem jest Dorota Szmaj -jest sekcją zamiejscową Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach  w powiecie ostrowskim i działa od 1997 roku przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy.

- Wybraliśmy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, bo mieliśmy tu świetne warunki do prób. Te odbywały się na sali sportowej, którą dostaliśmy do dyspozycji. Dla młodzieży ważna jest możliwość skupienia się na wykonywanych zadaniach, a kameralne warunki temu sprzyjają. Nie zabrakło jednak nauki poprzez zabawę, bo jak wiadomo- najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym - podkreśla Drota Szmaj, instruktor grupy teatralnej. 

Uczniowie z Dębnicy do Pleszewa zawitali po raz pierwszy.
- Zawsze chętnie  przyjmujemy pod swój dach osoby nie tylko z kraju, z zagranicy ale i z sąsiednich powiatów. Mamy do tego odpowiednie warunki, bo oprócz bazy dydaktycznej dysponujemy również bazą gastronomiczno-noclegową. Takie rozwiązania chwalą sobie nasi goście - dodaje Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

Jednak nie samymi przygotowaniami do spektaklu żyła młodzież. W czasie swojego pobytu uczniowie z Dębnicy zwiedzali Pleszew, mieli też okazję odwiedzić miejscowe muzea.

 

Inf. CKiW Pleszew

foto:Dorota Szmaj 

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy