AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Karetka WOŚP dla Ostrowa

Zdrowie

To wielkie święto dla ostrowskiej Neonatologii. Specjalistyczna karetka do przewozu noworodków warta blisko 1 milion złotych trafiła właśnie do ostrowskiego szpitala. Karetką na teren szpitala wjechał osobiści Jurek Owsiak.
Galeria zdjęć


Karetka  o wartości 950 tys. zł. zakupiona ze środków 25. Finału WOŚP wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, w tym m.in. w zaawansowany, specjalistyczny inkubator transportowy.

- Kto wzywał karetkę? - zażartował Jurek Owsiak, wysiadając zza kierownicy ambulansu - Jaki to miły dzień! I obyśmy więcej takich dni mieli po niedzieli. Żebyśmy mogli mówić, że możemy żyć w pięknym i cudownym kraju! Jest to karetka nowoczesna, z najwyższej półki. Niejeden raz byliśmy tu u was i wiemy, że oddajemy ją w dobre ręce.

Podziękował przy tym wszystkim pracownikom szpitala za ich pracę, ale przede wszystkim wszystkim osobom zaangażowanym w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, również tu w Ostrowie.

Doktor Katarzyna Bierła dziękując za otrzymaną karetkę mówiła:

- Ta karetka była nam bardzo potrzebna. Poprzednia którą mieliśmy wykonała ponad 1.800 kursów, a gdyby zliczyć wszystkie przejechane przez nią kilometry to 11 razy objechałaby kulę ziemską. Tylko dzięki nowoczesnemu sprzętowi możemy dobrze wykonywać naszą pracę. Ta nowa karetka, którą dostaliśmy dzisiaj od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to po prostu "statek kosmiczny", wyposażny w światowej klasy najnowocześniejszy sprzęt.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Fundacja WOŚP przekazała wcześniej ostrowskiemu szpitalowi sprzęt medyczny o wartości 2,7 mln złotych. Urządzenia z serduszkami Orkiestry pracują m.in. na oddziale neonatologicznym (inkubatory otwarte i zamknięte, respirator oscylacyjny, aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków i inne) oraz na oddziale geriatrycznym (m.in. łóżka szpitalne, materace przeciwodleżynowe, podnośnik elektryczny, fotel kąpielowy i inne). Dary zakupione dzięki Finałom WOŚP trafiły także na oddziały laryngologiczny, pediatryczny, chirurgii dziecięcej, pomocy doraźnej, SOR czy do Pracowni Rentgenodiagnostyki.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Środa
Styczeń 2019
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza