AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Szakmai kalandozások EurÓpában

Nauka

W poniedziałek 22 października w Zespole Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie uczniów szkoły węgierskiej Zalaegerszegi SZC 202110 z pracodawcami, u których będą realizować staże zawodowe.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Staże węgierskich uczniów w Ostrowie Wielkopolskim realizowane są w ramach międzynarodowego projektu: „Szakmai kalandozások EurÓpában – Vocational adventures in Europe – Przygoda zawodowa w Europie”.

Młodzi Węgrzy pobierać będą praktyki w trzech zawodach:
1/ zawód kucharz - Bistro Bravo Ostrów Wielkopolski oraz Restauracja „Trzcieliny” Przygodzice
2/ zawód hotelarz – Hotel „Polonia” oraz Hotel „Borowianka” w Ostrowie Wielkopolskim
3/ zawód cukiernik – Ciastkarnia „Marcepanek” oraz Cukiernia „Szorski” w Ostrowie Wielkopolskim.

W trakcie spotkania dyrektor szkoły Dariusz Kaczmarek oraz kierownik szkolenia praktycznego ZSU Barbara Jakubowska powitali serdecznie przybyłych stażystów i ich opiekunów oraz pracodawców, wyrażając swoją radość z faktu nawiązania współpracy oraz nadzieję na owocnie spędzony czas. Przy drobnym poczęstunku nawiązano pierwsze kontakty między stażystami i pracodawcami, po czym udano się na spacer po szkole, w czasie którego węgierscy uczniowie mieli możliwość zapoznania się z warunkami, w jakich kształcą się ich rówieśnicy w Polsce. Na zakończenie spotkania mieliśmy przyjemność obejrzenia prezentacji i filmu autorstwa naszych gości na temat ich kraju, miasta i szkoły. Staże uczniów węgierskich u polskich pracodawców to efekt współpracy Zespołu Szkół Usługowych z Referatem Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.Możliwość przeprowadzenia tego projektu jest efektem wcześniejszej realizacji Projektów przez Zespół Szkół Usługowych.

Inf. ZSU

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy