AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Ślubowanie pierwszaków w Radłowie

Gm. Raszków

Dzień 15 października br. to ważna data w życiu radłowskiej szkoły. Tego dnia 21. uczniów klasy pierwszej zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Radłowie.

Galeria zdjęć


Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła. Muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele. Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się po okiem wychowawcy pana Przemysława Glinki oraz nauczyciela muzyki pani Natalii Wróbel-Michaś. Uczniowie od początku roku szkolnego uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych.

Na początku „pierwszaki” zaprezentowały program artystyczny. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, po którym  dyrektor szkoły pani Iwona Pasternak pasowała ich na uczniów. 

Gratulacje „pierwszakom” i nauczycielom składali przedstawiciele lokalnego samorządu z burmistrzem Jackiem Bartczakiem na czele, radni gminni Jan Walkowiak, Gabriela Sznajder, Andrzej Michalak, radni powiatowi: Maria Tomaszewska i Katarzyna Spiżak oraz sołtysi Florian Dzięcioł, Agnieszka Urbaniak i Jarosław Domagała, a także uczniowie starszych klas i rodzice. Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia oraz wypuszczenie balonów.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na świadectwie.

Inf. Katarzyna Spiżak

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Wtorek
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Arkadii, Krystyna, Stanisławy