AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Czwartoklasiści z SP 14 z Kulturą na Ty

Nauka

W dniach 15-19 października uczniowie klasy IVa ze Szkoły Podstawowej nr 14 mieli okazję wszechstronnie poznawać ostrowską kulturę.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Po tym, jak na godzinie wychowawczej oraz lekcjach języka polskiego uczniowie poznali kulisy teatru oraz podstawowe zasady zachowania przed, podczas i po spektaklu, udali się oni do Ostrowskiego Centrum Kultury. Celująco zastosowali się do poznanych zasad i kulturalnie uczestniczyli w przedstawieniu.

Po wyjściu z OCK czwartoklasiści odwiedzili Bibliotekę Publiczną, gdzie zapoznani zostali z zasadami działania wypożyczalni i czytelni, poznali bogatą ofertę czytelniczą i kulturalną biblioteki oraz sposoby ułatwiające samodzielne wyszukanie potrzebnej książki. Obejrzeli również galerię portretów osób wyróżnionych tytułem „Ostrowianin Roku”.

18 października kontynuowano spotkania z kulturą wracając do tematu książek. Mając w pamięci zasady udostępniania ich w Bibliotece Publicznej uczniowie poznali mniej formalny sposób na dzielenie się literaturą: bookcrossing. W tym celu udali się do „Biblioteki pod Aniołem” na ostrowskim rynku, w której mieszkańcy miasta zostawiają niepotrzebne im już książki dla każdego, kto ma ochotę je przeczytać.  

Prosto z Rynku udali się do trzeciego rodzaju biblioteki: Mediateki. W tej pierwszej w województwie instytucji poznawali wszystkie dostępne formy książki i sposoby jej odbioru. Ponadto bardzo dobrze bawili się muzyką, filmem oraz wszelkimi multimediami.   

Ukoronowaniem tak bogatego tygodnia był integracyjny spacer ścieżkami  jesiennego Ostrowa.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy