AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Dinozaury w Ostrowie /foto/

Rozrywka i kultura

W miniony weekend do Ostrowa zawitała podróżnicza wystawa dinozaurów „Dino Expo Show - on Europe Tour”. Na zwiedzających czekało sporo atrakcji. Organizatorem wydarzenia jest niemiecka firma Dino Expo – Christoph Fantasia. Wystawę można było obejrzeć na ostrowskim lodowisku, na Al. Solidarności.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Przyjazd dinozaurów do Ostrowa Wielkopolskiego to część trasy objazdowej. Jak można dowiedzieć się ze źródeł internetowych, organizator rozpoczął objazd ze swoimi atrakcjami już w maju bieżącego roku, rozpoczynając swoją trasę od Zgorzelca. Trasa obejmowała w kolejności dotychczas takie miasta jak: Głogów, Słupsk, Elbląg, Tarnów, Nowy Sącz, Kraków, Częstochowa, Kalisz, Konin. To jednak nie wszystkie z miast odwiedzanych przez organizatora.

W programie wystawy Dino Expo Show widnieją: "naturalnej wielkości ruchome modele dinozaurów, co godzinę wolno biegające dinozaury, przejażdżki na dinozaurach, prezentacje i informacje edukacyjne". Zwiedzając ekspozycję można było naliczyć  wiele dinozaurów [w jednym ze źródeł organizator wspomina o 35 – dop. autora], z czego część jest ruchoma a reszta statyczna. Dzieci miały również możliwość przejażdżki „dinosamochodami”, a na specjalnie przygotowanych planszach można było przeczytać ciekawostki z życia poszczególnych gadów.

Oprócz tego można było zobaczyć ponad 60 różnych pająków, owadów i skorpionów. Co odważniejsi mogli wziąć pająka-ptasznika na rękę [czego i spróbował piszący te słowa].

 

 

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii na portalu FB

REKLAMA
Rafał Kaczmarew

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy