AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

XVI Magia Tańca za nami /foto/

Rozrywka i kultura

Blisko 600 tancerzy z całej Polski zjechało w miniony weekend do Ostrowa Wielkopolskiego by wziąć udział w XVI Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym „Magia Tańca” im. Aliny Janikowskiej.

Galeria zdjęć


W dniach 27-28 października odbyła się szesnasta edycja „Magii Tańca”, ogólnopolskiego konkursu tanecznego zapoczątkowanego przez Alinę Janikowską, a obecnie noszącej imię założycielki Grupy Baletowej „Gwiazda”, która pozostała organizatorem konkursu.

Oprócz przedstawicielek Grupy Baletowej Gwiazda oraz ostrowskiego MDK w Ostrowie zjawili się tancerze z Ostrzeszowa, Gliwic, Katowic, Radomia, Gdyni, Dobrzenia Wielkiego, Wrocławia i Lubawy.

W trakcie trwających przez sobotę i niedzielę występów konkursowych na deskach Ostrowskiego Centrum Kultury młodzi tancerze zaprezentowali aż 187 choreografii w siedmiu stylach tanecznych, w kategoriach solo, duety i zespoły, w trzech grupach wiekowych.

Jury konkursu oprócz miejsc w poszczególnych kategoriach, przyznało Puchar Prezydenta - nagrodę główną konkursu oraz Grand Prix za część sobotnią oraz niedzielną konkursu.

Główną nagrodę – Puchar Prezydenta otrzymał zespół „Dance Obsession" Alicji Zaremby z MDK w Ostrowie Wlkp. za prezentację „44”

Grand Prix „Magii Tańca” konkursu otrzymali:

Grupa MDK w Radomiu - „Walc kwiatów” oraz Maciej Adamczyk z MDK Radom za wariację „Korsarz”
Grupa Salake z MDK Gliwice - „Step irlandzki” oraz solistka Hanna Szczepaniak z Grupy Baletowej „Gwiazda” z Ostrowa Wlkp.

Nagrody specjalne otrzymali:
– najlepsze wykonanie choreografii współczesnej – Laura Lewandowska JAST Wrocław
– osobowość artystyczna – Maksymilian Graczyk Fantasy Dance Academy Łódź
– najmłodszy uczestnik: Zuzanna Głowacz Dobrzeń Wielki
– najmłodszy zespół: Grupa Baletowa Arabesque Baby II Dobrzeń Wielki
– najlepszy duet: Aleksandra Podsiadło, Patrycja Gębka z MDK Radom
– osobowość artystyczna: Maciej Wendzel Ostrów Dance Academy – Ostrzeszów

A oto miejsca jakie zajęły przedstawicielki ostrowskiej Gwiazdy:

TANIEC KLASYCZNY/NEOKLASYCZNY
2. „Otherwise” - Gwiazda /11-13 lat/
3. „Something else” – Gwiazda /7-10 lat/

TANIEC JAZZOWY
1. „Faith” – Gwiazda /14-16 lat/
2. „Dance, dance, dance” – Gwiazda /11-13 lat/
2. „Tutti Frutti” – Gwiazda /7-10 lat/
3. „I ‘m a believer” - Gwiazda /11-13 lat/

TANIEC WSPOŁCZESNY/MODERN
Wyróżnienie – No roots – Aleksandra Czuchra /14-16 lat/

TANIEC LUDOWY I CHARAKTERYSTYCZNY
1. Oberek – Gwiazda /14-16 lat/
2. Beoga – Gwiazda /11-13 lat/

SHOW DANCE
1. Energia - Hanna Szczepaniak /solo 11-13/
1. „Joy” - Maria Przybylska i Wiktoria Krupa – Gwiazda /duety 14-16/
3. „Runs out” – Gwiazda /11-13 lat/

Konkurs został zorganizowany przy wsparciu finansowym z Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego oraz z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Patronat medialny nad imprezą objęła Tuba Ostrowa.

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Wtorek
Listopad 2018
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Arkadii, Krystyna, Stanisławy