AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Uczennice SP 7 bezkonkurencyjne w Ogólnopolskim Konkursie „Czyste środowisko - czyste powietrze”

Nauka

Wiktoria Klupieć i Natalia Pokrywa ze Szkoły Podstawowej nr 7 okazały się najlepsze w Ogólnopolskim Konkursie „Czyste środowisko - czyste powietrze”, którego finał odbył się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

REKLAMA

Zanieczyszczenie powietrza to jeden z głównych problemów Polski w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Oddychamy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem wśród wszystkich krajów Unii Europejskiej. W wielu regionach naszego kraju przekroczone są normy dla stężenia pyłu zawieszonego. Niestety wielu z nas nadal nie zdaje sobie sprawy z tego zagrożenia. Dlatego  istotna jest edukacja ekologiczna kładąca nacisk na kształtowanie świadomości ekologicznej od najmłodszych lat.

W wyniku zainteresowania tą problematyką Sławęcińskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej „Smog”, ogłosiło Ogólnopolski Konkurs „Czyste środowisko - czyste powietrze”. Do konkursu przystąpiło 737 szkół z 16 województw. W maju uczennice klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 7 - Wiktoria Klupieć i Natalia Pokrywa, zostały laureatkami I etapu konkursu i zakwalifikowały się do finału, który odbył się 26 października 2018 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Podczas finału Wiktoria i Natalia odnotowały kolejny sukces na swoim koncie i stanęły na najwyższym stopniu podium! Podczas pierwszego zadania finałowego, do którego przystąpiło sto zespołów z całej Polski, wykazały się ogromną wiedzą na temat benzo(a)pirenu, porostów, stref zanieczyszczenia powietrza, pyłu PM 10, niskiej emisji, smogu, zachowań prozdrowotnych. W drugim etapie  zaprojektowały i opracowały regulamin  oraz wykonały grę edukacyjną na temat „Smogu”. Z zadaniem poradziły sobie wspaniale i okazały się bezkonkurencyjne!

Zadania konkursowe oceniało jury w składzie dr Beata Skubia, dr Rafał Jakubowski oraz Mirosław Łoś.  Dla szkoły Wiktoria i Natalia wywalczyły nagrodę w postaci „strefy relaksu”. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem Violetty Lebdy. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Inf. B. Roszyk /SP 7/

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy