Kolejna wysoka przegrana

Nie było przełamania w meczu z Wisłą CanPack Kraków. Koszykarki Ostrovii pod Wawelem przegrały 46:92

W meczu w Krakowie ostrowianki tylko przez pierwszą minutę toczyły wyrównaną grę, kiedy to prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Przy wyniku 3:4 wiślaczki popisały się 7-punktową serią, na co trójką odpowiedziała Podkańska (10:7) i na tym emocje się skończyły. Kolejna seria Wisły to już 15 punktów z rzędu, a po pierwszej kwarcie zakończonej wynikiem 27:14  trudno było o optymizm.

Potwierdziły to kolejne odsłony meczu, w których krakowianki zdobywały dwa razy więcej punktów od biało-czerwonych. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 46:23, dokładnie takim samym druga połowa, co złożyło się na wynik końcowy 92:46.

Najskuteczniejszą zawodniczką Ostrovii była Ewelina Jackowska, która zdobyła 14 punktów popisując się wysoką 70% skutecznością. Zupełnie zawiodły obie Amerykanki, Kristiana King zdobyła tylko 2 punkty, zaś Jenna Lynn Burdette ani razu nie trafiła do kosza rywalek, oddając 6 rzutów.

Po tej porażce biało-czerwone „umocniły się” na ostatnim miejscu pozostając jedynym zespołem bez zwycięstwa, a w kolejnym meczu czeka je kolejna trudna przeprawa ze Ślęzą Wrocław.

Wisła CanPack Kraków - Ostrovia Ostrów 92:46 (27:14, 19:9, 23:12, 23:11)

Wisła: M. Russell 7, J. Canada 7, L. Rodriguez 12, S. Oroszova 7, J. Żurowska-Cegielska 10, M. Conde 22, B. Mujović 15, K. Niedźwiedzka, M. Araujo 12
Ostrovia: K. King 2, K. Joks 4, J. Ossowska 11, K. Podkańska 3, S. Nowicka,  A. Wajler 8, J. Burdette, K. Motyl 2, K. Jaworska 2, E. Jackowska 14