Piłkarki grają jak z nut!

Piłkarki Ostrovii podtrzymały zwycięską passę na własnym boisku i w meczu 10 kolejki II ligi pokonały 1:0 silną ekipę KPP Chełmża. O sporą niespodziankę pokusiły się dziewczyny z Ostrovii II wygrywając w ostatnim meczu jesieni z liderkami III ligi LZS Oborzyska Stare 4:2.

W niedzielnym meczu na boisku w Jankowie Przygodzkim zmierzyły się 3 i 4 drużyna II ligi, a jego stawką było miejsce na podium rozgrywek.

Oba zespoły od pierwszych minut toczyły wyrównany bój, a skuteczna defensywa jednej i drugiej drużyny rozbijała ataki rywalek. W 31 minucie przyjezdne nie ustrzegły się błędu, który wykorzystała Małgorzata Knuła i wychodząc na pozycję sam na sam, pewnie pokonała bramkarkę Chełmży.

To tylko podrażniło rywalki, które w drugiej połowie z ogromną determinacją nacierały na ostrowską bramkę. Obrona biało-czerwonych była jednak tego dnia monolitem i nie pozwoliła chełmżankom na odrobienie strat.

Zdobyte 3 punkty, przy porażce wiceliderek Olimpii Szczecin, sprawiły że Ostrovia awansowała na drugie miejsce w tabeli i już w najbliższą sobotę w meczu na szczycie, kończącym rundę jesienną, zmierzy się na wyjeździe z liderem – Kotwicą Kołobrzeg. Stawką meczu będzie tytuł mistrza jesieni, do tego jednak potrzebna będzie ostrowiankom wygrana. Ewentualny remis pozwoli im utrzymać miejsce na podium.

TP Ostrovia Ostrów – KPP Chełmża 1:0 (1:0)

Bramka: Małgorzata Knuła 31’

Skład Ostrovii: Brucheiser, Marczak, Świerblewska, Grajaszek, Kraszkiewicz, Kamińska, Kowalska, Czerniejewska, Knuła, Krawiec, Braun.

Rezerwa: Paluch, Napieralska, Gościniak, Durska, Stasiak

Wielką niespodziankę sprawiła druga drużyna Ostrovii pokonując w meczu ostatniej kolejki III ligi lidera – LZS Oborzyska Stare 4:2.

W pierwszym meczu obu drużyn ostrowianki przegrały na wyjeździe 0:6, co nie napawało optymizmem przed sobotnim spotkaniem. Tymczasem pierwsze minuty meczu pokazały, że biało-czerwone potrafią grać z liderkami jak równe z równym. Mało tego, z czasem niesamowita Zuza Urban okazała się prawdziwym katem dla rywalek. Zdobyte w krótki m odstępie dwie bramki sprawiły, że na przerwę Ostrovia schodziła przy prowadzeniu 2:0.

W drugiej połowie przyjezdne ruszyły do huraganowych ataków co dało im efekt w postaci kontaktowej bramki. Szybko jednak przypomniała o sobie wspomniana Zuza Urban, strzelając rywalkom trzecią bramkę. To ostudziło zapał przeciwniczek, a kiedy gola na 4:1 zdobyła Olga Witczak, losy meczu zostały rozstrzygnięte, zaś niespodzianka stała się faktem. W końcówce ambitne rywalki zdobyły drugiego gola ustalając wynik meczu na 4:2

Rundę jesienną druga drużyna Ostrovii zakończyła na 4 miejscu, ustępując jednym punktem ekipie Gromu Wolsztyn i wydaje się, że właśnie walka o trzeci stopień podium będzie celem zespołu w rundzie wiosennej.

TP Ostrovia II Ostrów – LZS Oborzyska Stare 4:2 (2:0)

bramki: Z. Urban x3, O. Witczak

Skład Ostrovii: A. Grabarek, K. Twardowska (N. Wasiak),  P. Turbańska,  N. Kołodziej,  Z. Czub, P. Golińska, I. Tasarek (I. Kałużna),  J. Wróbel (J. Muszalska), O. Witczak (A. Wróbel), Z. Urban,  O. Skowrońska