Grały ligi okręgowe

Zespoły Ligi Międzyokręgowej nadal nie rozpieszczają swoich kibiców, za to wiele ciekawego dzieje się w niższych ligach, gdzie na finiszu rundy jesiennej trwa pasjonująca walka o czołowe lokaty.

Liga Międzyokręgowa

Piłkarze Piasta Czekanów pewnie woleliby, aby runda jesienna już się zakończyła. W meczu przedostatniej kolejki przegrali z Wilkami Wilczyn 0:6 i „umocnili się” w strefie spadkowej. Mimo tej porażki czekanowianie nadal mają szansę by zrównać się punktami z zajmującym miejsce „bezpieczne” Białym Orłem Koźmin, do tego jednak potrzebują zwycięstwa w kolejnym meczu z Turem Turek.

Dużo lepiej radzi sobie Raszkowianka, która najwyraźniej przemogła kryzys i  pokonała na wyjeździe GKS Sompolno 2:1. Do przerwy, po golach Damiana Spaleniaka i Patryka Adamskiego raszkowianie prowadzili już 2:0 i choć w drugiej połowie stracili jedną bramkę, to zwycięski wynik dowieźli do końca meczu.

Trwa kryzys Odolanovii, którego nie przerwał zwycięski mecz sprzed dwóch tygodni. W spotkaniu z Piastem w Kobylinie odolanowianie stracili pierwszą bramkę po rzucie karnym już w 6. minucie. Kilkanaście minut później gospodarze prowadzili już 2:0 i choć zaraz po przerwie kontaktową bramkę zdobył Jakub Bąk, to jak się okazało, była to ostatnia bramka w meczu zakończonym wynikiem 2:1.

Mimo, że ostatnia kolejka rundy jesiennej rozegrana zostanie za tydzień, to zespoły mają jeszcze do zdobycia 6 punktów, gdyż tydzień później rozegrają pierwszą kolejkę rundy wiosennej.

Kaliska Klasa Okręgowa

Będący ostatnio „w gazie” piłkarze LKS-u Czarnylas musieli uznać wyższość Zefki Kobyla Góra, przegrywając na boisku wicelidera 0:2. Wynik ten sprawił, że LKS musi do rundy wiosennej odłożyć plany szturmowania podium.

Tymczasem piłkarze Baryczy Janków Przygodzki wspięli się na wyżyny swoich możliwości i pokonali przed własną publicznością lidera – GKS Rychtal. Wynik 3:1 nie tylko dał jankowianom cenne trzy punkty, ale jeszcze otworzył możliwość marszu w górę tabeli na finiszu ligi. Barycz ma bowiem do rozegrania jeszcze dwa mecze, na boiskach sąsiadów w tabeli – LZS-u Doruchów i Prosny Kalisz.

A-klasa

Lider, a zarazem beniaminek grupy 1 Ogniwo Łąkociny pokonując 3:0 Szczyt Szczytniki, przypieczętował tytuł mistrza jesieni podtrzymując przy tym ligową passę zwycięstw trwającą od pierwszej kolejki. W ostatniej kolejce rundy jesiennej w Łąkocinach dojdzie do meczu z wiceliderem – Gromem Golina i będzie to prawdziwa „wisienka na torcie” dla kibiców w Łąkocinach.

Ciekawa sytuacja wytworzyła się na finiszu w grupie 2. Porażka lidera – Strażaka Słupia sprawiła, że czołówka tabeli się spłaszczyła, a na miejsce 3 awansował OKS Ostrów po zwycięstwie aż 7:4 z Wielkopolaninem Siemianice. Ostrowianie mają tylko 1 punkt straty do prowadzącej dwójki, ale „w zapasie” zaległy mecz z Ostrovią i całkiem realne szanse by rzutem na taśmę objąć przodownictwo w tabeli. Rezerwy Ostrovii również zainkasowały komplet punktów po pokonaniu Zawiszy Łęka Opatowska 3:1. Dało to awans biało-czerwonym na miejsce 6, ze stratą 6 punktów do liderów.

B-klasa

W ostatniej kolejce rundy jesiennej w grupie 1 LZS Chynowa pokonała Sokoła Chwaliszew 2:1 zapewniając sobie 3 miejsce. Tymczasem KUKS Zębców pokonując na wyjeździe 4:1 rezerwy Piasta Kobylin w pełni wykorzystał potknięcia rywali i wskoczył na miejsce 4. Miejsca tego może ostrowian pozbawić Tarchalanka, pod warunkiem jednak, że w zaległym meczu pokona Czarnych Wierzbno. W niedzielę jednak Tarchalanka przegrała z Błyskiem Daniszyn, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w rundzie jesiennej.

W grupie 2 Iskra-Prosna Sieroszewice pokonując 4:1 Spartę Russów wyprzedziła na finiszu pauzującego Orła Wysocko Wielkie. Będąca do niedawna w grze o czołowe lokaty Wtórkowianka Wtórek przegrała drugi mecz z rzędu i wylądowała na miejscu 6, dając się wyprzedzić m.in. Huraganowi Szczury, który 5:0 pokonał Pandę Pamięcin.