AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Patriotyczne Śpiewanie w ramach Pikniku Obywatelskiego

Miasto

Wyjątkowo w przeddzień Święta Niepodległości odbędzie się tegoroczne Patriotyczne Śpiewanie, włączone w Piknik Obywatelski zorganizowany z okazji 100-lecia Republiki Ostrowskiej.

REKLAMA

Od pięciu lat mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mają okazję by wspólnie wyśpiewać swoją radość z Niepodległej. Patriotyczne Śpiewanie w Domu Katolickim organizowane rokrocznie w ramach obchodów Święta Niepodległości, tym razem odbędzie się dzień wcześniej, czyli w sobotę 10 listopada.

Wszystko za sprawą Pikniku Obywatelskiego organizowanego z okazji 100-lecia Republiki Ostrowskiej, który rozpocznie się w sobotę 10 listopada o godzinie 16:00 w rejonie Placu Stefana Rowińskiego. W ramach Pikniku mieszkańcy Ostrowa będą mieli okazję obejrzeć pruskie wojsko podczas przemarszu i musztry paradnej na ul. Ledóchowskiego, następnie uczestniczyć w inscenizacji historycznej – wiecu powołującego Republikę Ostrowską w Domu Katolickim, a także obejrzeć potyczki wojsk Powstania Wielkopolskiego z Prusakami. Całość zwieńczy odsłonięcie Ostrowskiego Jabłuszka poświęconego Republice Ostrowskiej, a zaraz po tej uroczystości rozpocznie się wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni i piosenek – na placu przed Domem Katolickim. Impreza zakończy się około godziny 19, a warto dotrwać do jej końca, gdyż organizatorzy zadbali o słodką niespodziankę dla wszystkich uczestników tego wydarzenia.

Organizatorzy proszą posiadaczy śpiewników „Bard wolnej Polski”, by wzięli je ze sobą – w trakcie śpiewania będzie możliwość otrzymania pamiątkowego stempla. Pozostali uczestnicy będą mogli otrzymać od ostrowskich harcerzy pamiątkowe widokówki ufundowane przez Urząd Miejski ze stemplem Patriotycznego Śpiewania.

Jako patron medialny tego wydarzenia – serdecznie zapraszamy do udziału!

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy