AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Wielki Koncert „Dla Niepodległej” /foto/

Rozrywka i kultura

Mieszkańcy Ostrowa zgromadzeni w Ostrowskim Centrum Kultury mieli okazję przenieść się w świat dwudziestolecia międzywojennego za sprawą artystów występujących na scenie podczas Wielkiego Koncertu „Dla Niepodległej”.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zespół HOLEVIATERS kierowany przez Hannę Malacinę-Karpiel oraz Chór Nauczycielski im. S. Wiechowicza pod dyrekcją Janusza Lipińskiego, pianista Łukasz Kryjom w piątkowy wieczór 9 listopada zaprezentowali publiczności szlagiery patriotycznych piosenek i pieśni, często w zaskakujących aranżacjach, z okresu dwudziestolecia międzywojennego i drugiej wojny światowej.

Całość zilustrował barwnymi opowieściami Witold Pelka, przybliżając klimat czasu Legionów, odzyskania niepodległości i konieczności kolejnej walki o Polskę. Przypomniał zakurzone nieco postaci legionowych twórców takich jak Łuskino, Bandrowski, Kozar, Słobudzki, ale przybliżył też ówczesnych celebrytów – Hankę Ordonównę, Mieczysława Fogga, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego, którzy w okresie zawieruchy wojennej porzucili swoją sławę na rzecz służby Polsce i niesienia pomocy zwykłym ludziom.

Na zakończenie koncertu ostrowska artystka Agnieszka Lisiak-Skórka przekazała kolejne Ostrowskie Jabłuszka, które na stałe już wpisały się w krajobraz naszego miasta, zaś prezydent Beata Klimek pogratulowała i podziękowała artystom za wspaniały wieczór.

Kolejne uroczystości 100-lecia czekają nas już w sobotę od godziny 16, na Placu Stefana Rowińskiego, o czym piszemy TUTAJ.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego