Nielba potwierdziła klasę

Czołowy zespół IV ligi Nielba Wągrowiec nie pozostawił złudzeń w meczu z Ostrovią, pokonując biało-czerwonych 3:1.

Debiut w  zespole seniorów między słupkami zaliczył 17-letni Kacper Dziuba. Pech bowiem nie prześladuje biało-czerwonych. Podobnie jak Jakub Błaszczyk problem z urazem dłoni dopadł Bartosza Jankowskiego. Trener Marcin Kałuża musiał więc skorzystać z młodszych bramkarzy. Na ławce zasiadł 16-letni Bartosz Wietecki. Obaj golkiperzy łącznie mają … 33 lata. Do dyspozycji w polu byli już natomiast doświadczeni Tomasz Kempiński i Damian Błaszczyk.

Gospodarze wygraną zawdzięczają stałym fragmentom gry, po których zdobyli pierwszego i trzeciego gola. W 55 minucie Nielba prowadziła 2:0 . W 68 minucie Tomasz Kempiński zdobył kontaktowego gola. Wcześniej biało-czerwoni mieli kilka strzałów, które nie zaskoczyły bramkarza Nielby. Ostrowska drużyna walczyła do końca, ale skrzydła podłamała im stracona bramka w 88 minucie. Nielba pokonała Ostrovię 3:1.

Nielba Wągrowiec - Ostrovia Ostrów 3:1 (1:0)