AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Raszkowscy stypendyści

Gm. Raszków

Już po raz trzeci zostały wręczone stypendia dla uzdolnionych uczniów z gminy Raszków. Podczas uroczystości w dniu 14 listopada br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie - Jacek Bartczak, burmistrz Gminy i Miasta Raszków wspólnie z Andrzejem Matybą przewodniczącym Rady Gminy i Miasta Raszków uhonorowali 17 gimnazjalistów, którzy w roku szkolnym 2017/2018 uzyskali średnią ocen 5,3 i wyższą.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Stypendia przyznawane są na podstawie przyjętej przez Radę Gminy i Miasta Raszków Uchwały nr XV/110/2016 z dnia 24 lutego 2016 roku w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uzdolnionym uczniom z terenu Gminy i Miasta Raszków. 

Oprócz stypendiów burmistrz w uznaniu za osiągnięcie bardzo wysokich wyników w nauce wręczył listy gratulacyjne oraz nagrody uczennicom Gimnazjum Zespołu Szkół im. Orła Białego w Korytach – Oliwii Frąszczak i Weronice Figaj, które mieszkają poza gminą Raszków.
Łączna wartość przyznanych stypendiów opiewa na kwotę 17 000 zł. 

Specjalne listy gratulacyjne otrzymali także rodzice wyróżnionych gimnazjalistów.  
Jesteście twórczy i zdolni. Gratuluję Wam tak wysokich wyników w nauce. Niech to stypendium będzie dla Was przede wszystkim powodem do satysfakcji, ale także elementem stymulującym do dalszych osiągnięć - mówił w swoim wystąpieniu burmistrz Jacek Bartczak. - Na sukces dzisiejszych laureatów składa się praca wielu osób, dlatego słowa uznania kieruje także do nauczycieli i rodziców naszych stypendystów.

W uroczystości wzięli udział także radni Rady Gminy i Miasta Raszków: Krystyna Dyczak Eugenia Przygoda, Gabriela Sznajder, Jacek Bąk, Kazimierz Giwerski i Jan Walkowiak oraz Alicja Duczmal Dyrektor SP im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie, Damian Juszczak Wicedyrektor SP im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie, a także Barbara Hofman Dyrektor ZS im. Orła Białego w Korytach i Daniela Moch Wicedyrektor ZS im. Orła Białego w Korytach oraz Damian Juszczak.

Miłą niespodzianką był także występ Zespołu Muzyki Dawnej „Efascinato” pod dyrekcją Łukasza Naczke, który na co dzień działa przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie. Oprócz tego wystąpili także uczniowie raszkowskiej podstawówki rodzeństwo: Ewa i Paweł Obsadni. 

A oto lista uzdolnionych uczniów, którzy otrzymali stypendium:
Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie z/s w Pogrzybowie
1. Kacper Zimniak
2. Aleksandra Kinga Pluta 
3. Kinga Andżelika Długa
4. Katarzyna Janowicz
5. Jakub Kasałka
6. Maria Rosik
7. Eliza Anna Walensa
8. Igor Banaszak

Zespół Szkół im. Orła Białego w Korytach
1. Julianna Grzesiak
2. Katarzyna Kulas
3. Zuzanna Sójka 
4. Cezary Cieloch
5. Anna Kaczyńska
6. Anna Mazurek
7. Zuzanna Mrozek

Szkoła Podstawowa nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim
1. Martyna Mróz
2. Oliwia Kusy

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Sobota
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Bartosza, Jerzego, Maliny