AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Kulturalnie świętowali Niepodległą

Gm. Raszków

W niedzielę 18 listopada pięćdziesięcioro dzieci i młodzieży z gminy Raszków wyjechało do Łodzi, by poznać ofertę instytucji kultury związaną z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Pierwsze kroki grupa skierowała do Muzeum Tradycji Niepodległościowych, które gromadzi wszelkiego rodzaju pamiątki z zakresu martyrologii, dziejów oręża polskiego oraz historii Łodzi w XIX i XX w. Tam odbyło się zwiedzanie ekspozycji oraz warsztaty poświęcone 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Drugim punktem wyjazdu była wizyta w Teatrze Wielkim i udział w spektaklu baletowym pt. „Ziemia obiecana”, opartym na motywach powieści Władysława Reymonta pod tym samym tytułem. Spektakl poświęcony był zagadnieniom związanym z rozwojem cywilizacyjnym i społecznym polskich miast na przełomie XIX i XX w. Została w nim ukazana Łódź - miasto, gdzie obok siebie żyli przedstawiciele różnych kultur i narodów, gdzie jednocześnie trwała bezwzględna rywalizacja ludzi opanowanych żądzą zysku. Spektakl wpisał się w tematykę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ukazując problemy społeczne ostatnich dziesięcioleci pod zaborami a także zróżnicowaną strukturę społeczną tamtych czasów.

Wyjazd został zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w ramach projektu „Kulturalnie świętujemy Niepodległą”, sfinansowanego ze środków Fundacji PZU.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego