AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Przedszkolaków „Kochamy Cię Polsko”

Gm. Raszków

100-lecie Odzyskania Niepodległości to niezwykle ważne święto również w życiu dzieci z Publicznego Przedszkola im. Smerfy w Raszkowie i Filii w Przybysławicach. Przygotowywały się do niego już od dłuższego czasu. Poznawały symbole narodowe, historię Polski i Polaków, uczyły się wierszy i piosenek patriotycznych oraz uczestniczyły w warsztatach „Opowieść o Niepodległej” zorganizowanych w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie. Podczas zajęć plastycznych wykonały szereg prac związanych z Polską. Doniosłość wydarzenia podkreślał również biało - czerwony wystrój budynków przedszkola.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W czwartek, 8 listopada wszystkie Smerfy spotkały się z burmistrzem Jackiem Bartczakiem przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich. Burmistrz krótko opowiedział historię zdarzeń sprzed 100 lat, a dzieci wyrecytowały  wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś” oraz zaśpiewały  pieśni:  „Flaga Polski” i  „Marsz pierwszej brygady”. Spotkanie zakończyło się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy. Następnego dnia, tj. 9 listopada zarówno w Raszkowie jak i w Przybysławicach odbyły się małe akademie patriotyczne. Przygotowały je nauczycielki z najstarszymi przedszkolakami. W uroczystościach wzięli udział  pracownicy przedszkola, przedstawiciele rodziców oraz wszystkie dzieci. Występy  wywołały w zebranych uczucia radości, zadumy i wzruszenia.

Kontynuacją obchodów 100-lecie Odzyskania Niepodległości było spotkanie burmistrza Jacka Bartczaka z dziećmi w Publicznym Przedszkolu „Smerfy” w Raszkowie. Odbyło się ono we wtorek, 13 listopada. Przedszkolacy zaprezentowali program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki i tańce, a burmistrz opowiedział im o historii Raszkowa oraz podarował wszystkim okolicznościowe kalendarze. Będą one przez cały następny rok  przypominały o niezwykłym święcie.

 Inf. Katarzyna Spiżak

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego