AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Aleja Powstańców w remoncie

Miasto

Trwają prace remontowe przy przebudowie nawierzchni Alei Powstańców Wielkopolskich na odcinku przebiegającym obok Stadionu Miejskiego. Modernizacja ulicy podzielona została na dwa etapy.

REKLAMA

Etap pierwszy dotyczy blisko 200-metrowego odcinka ulicy rozpoczynając od skrzyżowania z ulicą Paderewskiego.

- Nawierzchnia jezdni ulicy jest w złym stanie technicznym z nierównościami podłużnymi i poprzecznymi dochodzącymi do kilku centymetrów. Krawężniki znajdujące się po obu stronach jezdni także wymagają wymiany – informuje Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Z tego powodu jezdnia jest właśnie remontowana. Montowane są nowe krawężniki, trwają prace przygotowawcze do wykonania nowej nawierzchni.

- Poza nową nawierzchnią z betonu asfaltowego miejskie zamówienie obejmuje też wykonanie chodnika po stronie posesji oraz zjazdów do nich – obu z kostki betonowej o grubości 8 cm. Skorygowany zostanie również system odwodnienia drogi – tłumaczy dyrektor MZD.

Przetarg na drugi etap budowy został już rozstrzygnięty. Zgłosiły się do niego dwie firmy. niższą ofertę złożyła firma Gembiak – Mikstacki z Krotoszyna i to ona została wykonawcą tej inwestycji. Będzie to kontynuacja wykonanych wcześniej prac. Na długości około 110 metrów powstanie tu jezdnia z betonu asfaltowego, chodnik oraz zjazdy do posesji z kostki betonowej. W przypadku łagodnej pogody, prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

- Remontowany odcinek ulicy znajduje się na terenie osiedla domków jednorodzinnych i przy Stadionie Miejskim. Ulica zapewnia komunikację i dojazdy do tej zabudowy. Przy okazji wydarzeń sportowych ruch pieszy i samochodowy jest tu niezwykle intensywny – dodaje Marcin Wieruchowski.

Po wykonaniu prac modernizacyjnych związanych ze stadionem, po drugiej stronie jezdni planowana jest budowa chodnika i ścieżki rowerowej.

 

 

Inf. Artur Kołaciński

Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego