Pogoń zdeklasowała wicelidera

Prawdziwy festiwal strzelecki zaserwowali swoim kibicom piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce pokonując na własnym boisku wicelidera - Unię Swarzędz aż 6:1.

Początek meczu nie zapowiadał hokejowego wyniku. Oba zespoły skupiły się głównie na zabezpieczeniu własnej bramki raz po raz konstruując akcje ofensywne. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy w 34 minucie, kiedy to Paweł Korczak wykończył akcję swojego zespołu golem na 1:0 i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie goście ruszyli do śmielszych ataków, ale zamiast spodziewanego wyrównania, otrzymali atomowe kontruderzenie. Między 60 a 64 minutą bramkarz Unii musiał aż trzykrotnie wyjmować piłkę z bramki po tym jak gole strzelali mu Dawid Kuczyński, Paweł Korzczak i raz jeszcze Kuczyński. W tym momencie losy spotkania zostały rozstrzygnięte i dopiero wówczas gospodarze "pozwolili" rywalom zdobyć honorową bramkę. Na tym jednak nie poprzestalil, gdyż w końcówce meczu Dawid Kuczyński pięknym strzałem przypieczętował hat-tricka, a wynik na 6:1 ustalił na minutę przed końcem Przemysław Balcerzak.

Zwyciestwo sprawiło, że Pogoń awansowała na 4. miejsce w tabeli, a zdobywca hat-tricka Dawid Kuczyński na fotel lidera klasyfikacji najlepszych strzelców.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Unia Swarzędz 6:1 (1:0)

bramki:

Pogoń: Paweł Korczak 34', Dawid Kuczyński 60', 64', 85', Paweł Korczak 62', Przemysław Balcerzak 89'
Unia: Mateusz Świergiel 71'