AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Charytatywna Zumba

Nauka

Grupa licealistek z II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim zdecydowała się zrealizować swój własny projekt społeczny w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Ich projekt dotyczy pomocy bezdomnym zwierzętom oraz dzieciom z Domu Dziecka.

REKLAMA

Projekt nazywa się „Każdy zasługuje na pomoc”, a jego głównym celem jest pomoc najbardziej potrzebującym w tym ciężkim okresie, jakim jest zima. Uczennice mówią, że wybranie formatu projektu nie zajęło im wcale dużo czasu. Od samego początku chciały w jakiś sposób realnie przyczynić się do zmiany tej sytuacji a tytułowa „pomoc” była ich hasłem przewodnim. Problem pojawił się dopiero podczas decyzji o tym, kto będzie głównym beneficjentem ich zbiórki.

– Miałyśmy problem z wybraniem, czy chcemy pomóc schronisku czy domu dziecka, który jest nam bliski. Po krótkiej rozmowie doszłyśmy do wniosku, że możemy to połączyć w jedną całość. Tak też powstał nasz krótki slogan “3 dziewczyny, 2 światy, 1 cel” – tłumaczy Laura Izydorska, jedna z członków projektu.

Impreza, którą przygotowują dziewczyny odbędzie się 28 listopada, o godz. 19:00 w auli II LO. Wejście jest darmowe, pod warunkiem, że przyniesie się jeden z artykułów wymienionych na niżej załączonej ulotce, czyli coś, co przyda się pieskom bądź dzieciom. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazje zatańczyć Zumbę, czyli taniec, w którym wykonuje się dynamiczne ruchy w rytm muzyki. Pomysł na zumbę zrodził się w głowach dziewczyn, ponieważ już wcześniej miały z nią styczność. Cała zabawa potrwa około 1 godziny. To idealna okazja, by poznać nowe osoby, spędzić aktywnie czas, a przede wszystkim ­– pomóc tym najbardziej potrzebującym.

– W ostatnim czasie, gdy jest naprawdę zimno, rzadko kto myśli o psiakach z schroniska, które muszą spać na dworze w minusowe temperatury. Dlatego tak bardzo zależy nam na pomocy im, aby przetrwały ten trudny okres. Dodatkowo okres zimy łączy się również z czasem świąt, kiedy każdy powinien spędzać ten wspaniały czas z rodziną, przez co okres ten jest jednym z trudniejszych dla dzieci z domów dziecka. Mamy świadomość, że prezenty nie zrekompensują im braku bliskich, ale liczymy na to, że poczują one, że mają na kogo liczyć – opowiada Laura.

Dziewczyny dowiedziały się o Zwolnionych z Teorii dzięki ich trasie promocyjnej, o której pisaliśmy w innym artykule. To właśnie na jedną z ich lekcji przyszli trasowicze, którzy opowiedzieli im o całej inicjatywie i zachęcili ich do udziału w Olimpiadzie. Po skończonej lekcji uczennice zdecydowały się, że wspólnie podejmą się zrealizowania własnego projektu społecznego.

– Zdecydowałyśmy się na to, ponieważ, przede wszystkim, chciałyśmy pomóc innym. Dodatkowo, zachęciły nas certyfikaty, które możemy zdobyć. Uważamy, że mogą nam one pomóc w późniejszym życiu, gdy będziemy podejmować kolejne kroki odnośnie naszej edukacji czy nawet pracy. Poza tym, projekt ten pozwolił nam bardziej się poznać oraz zintegrować z osobami wokół nas. Aktualnie jesteśmy w pierwszej klasie a dzięki tej akcji, którą organizujemy mamy możliwość zapoznania się z naszymi starszymi kolegami i koleżankami. Jest to świetny przykład zadania, przy którym możemy się sprawdzić pod wieloma względami np. organizacja, udzielanie się w social-mediach, czy logistyka – podsumowuje członkini zespołu projektowego.

 

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego