AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Maciej Maleńczuk zawita do Ostrowa

Rozrywka i kultura

Maciej Maleńczuk- znany artysta i piosenkarz odwiedzi Ostrów Wielkopolski już w przyszłą wiosnę. W Ostrowskim Centrum Kultury odbędzie się jego solowy koncert. Szczegóły poniżej.

REKLAMA

Koncert, który odbędzie się 3 marca 2019r. w Ostrowskim Centrum Kultury będzie retrospekcją dotychczasowych dokonań Artysty. Składa się on z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań Maćka, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności.

Po raz pierwszy stało się o nim głośno w 1981 roku, gdy odmówił odbycia służby wojskowej, przez co na półtora roku trafił do więzienia. Po odbyciu kary wrócił do Krakowa, gdzie zaczął śpiewać i grać na gitarze na ulicach Starego Miasta. Na początku wykonywał amerykańskie standardy bluesowe, potem zaczął pisać własne piosenki, których częstym tematem były przeżycia więzienne. 

W 1986 roku pojawił się w składzie Püdelsów, wziął też udział w nagraniu płyty "Bella Pupa", firmowanej przez Korę i Püdelsów, na której zaśpiewał dwie piosenki. Pierwszą studyjną płytą był "Pan Maleńczuk" z 1998 roku, za którą artysta został nagrodzony Fryderykiem. Album zawierał głównie utwory znane z repertuaru ulicznego Maleńczuka, ale ponownie nagrane (jak "Edek Leszczyk""Mirek Jankowski" czy "Pan Maleńczuk").

Przełomem w karierze Maleńczuka okazał się udział w trzeciej edycji programu telewizyjnego "Idol" w 2003 roku. W tym samym czasie odniósł też sukces z Püdelsami, których płyta "Wolność słowa" okazała się jednym z przebojów początku XXI stulecia. Dzięki tym sukcesom Maleńczuk stał się osobą publiczną. Mimo to wciąż występował solo z gitarą akustyczną. I taki właśnie materiał zawierał dwupłytowy album "Proste historie"

 - Bliski bezpośredni kontakt z widownią, szczery, niezakłócony przekaz tekstu, no po prostu Maleńczuk w czystej postaci. TEN, o którym się mówi nie do podrobienia, naturalny, dowcipny, czasem brutalny - bo takie jest życie! Nie zabraknie więc pieśni: Ostatnia Nocka, Tango Libido, Sługi za szlugi, Synu Dawna Dziewczyno. Maleńczukowi można zarzucić różne rzeczy ale nie to ,że jest "gupi" żeby nie zagrać największych hitów w spotkaniu PAN MALEŃCZUK "KONCERT SOLO". Do tego oryginalny styl gry na gitarze i nieskażona niczym Wolność Słowa - mówią Organizatorzy koncertu.

Bilety w cenie 80-90zł będzie można nabyć na stronie www.kupbilecik.pl

Foto: wyborcza.pl Info: culture.pl

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego