AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Ilustratorka z „Dwóch Sióstr” w ostrowskiej Mediatece

Rozrywka i kultura

"Dwie Siostry" to warszawskie wydawnictwo książkowe założone w 2005 roku przez Jadwigę Jędryas, Joannę Rzyską i Ewę Stiasny. Oficyna ta specjalizuje się w literaturze dziecięcej, a szczególnie wyróżniającą cechą wydawnictwa jest wyjątkowa dbałość o szatę graficzną książek. W 2018 na targach Bolonia Children's Book Fair „Dwie Siostry” uzyskały tytuł Najlepszego Europejskiego Wydawcy Dziecięcego Roku.

Galeria zdjęć


REKLAMA

30 listopada w ostrowskiej Mediatece gościła Dominika Czerniak-Chojnacka, doktor sztuk pięknych, graficzka, ilustratorka, plakacistka, asystentka w Pracowni Ilustracji Wydawniczej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, etnolog i antropolog kultury, a także instrumentalistka i  pedagog. Dla Dwóch Sióstr ilustrowała m.in. książkę Aleksandry Cieślak „Piwnice”, a właśnie wokół tej pozycji toczyły się w bibliotecznej sali „Spotkania z kulturą” rozmowy Pani Dominiki z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas spotkania dzieci miały okazję wykonać szereg zadań, w których oprócz tradycyjnych materiałów papierniczych wykorzystane zostały słoiki, sznurek czy papierowe serwetki. Od samego początku tym warsztatom towarzyszyły dwa ważne pytania: Jakie tajemnice kryją się za piwnicznymi drzwiami? oraz Kto powiedział, że w słojach możemy trzymać tylko ogórki?

Zajęcia z Panią Dominiką stały się zatem pełną przygód drogą do znalezienia odpowiedzi na te pytania. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i ich opiekunki nie tylko miały świetną okazję poznać książkę pt. „Piwnice”, nie tylko zdobyły od znanej i cenionej graficzki dużo ciekawych informacji, ale także świetnie się bawiły. Warto podkreślić, że w zbiorach Mediateki znajduje się książka „Piwnice”, którą od 30 listopada jest opatrzona wpisem i autografem tego wyjątkowego Gościa z wydawnictwa Dwie Siostry. Zapraszamy zatem najmłodszych do wypożyczalni  na pierwszym piętrze przy ulicy Kolejowej 24b. Poznajmy „Piwnice” Aleksandry Cieślak i wspaniałe ilustracje Dominiki Czerniak-Chojnackiej.


 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego