Bez niespodzianki

Nie było niespodzianki w meczu Energa Basket Ligi Kobiet między ostatnią w tabeli Ostrovią, a liderem CCC Polkowice. Biało-czerwone zapisały na swoim koncie kolejną wysoką porażkę przegrywając 43:81.

W odróżnieniu od meczu w Bydgoszczy, tym razem rywalki już w pierwszych akcjach narzuciły ostre tempo uzyskując wysoką przewagę. Po pierwszej minucie na tablicy widniał już wynik 0:7, a po jednym trafienu Burdette, polkowiczanki dołożyły kolejnych 7 punktów, uciekając z wynikiem na 2:14. Później gra się wyrównała, a przewaga rywalek oscylowała wokół 10 punktów i z taką też przewagą zakończyła się kwarta pierwsza. W drugiej kwarcie ostrowianki próbowały dotrzymać kroku rywalkom, po przerwie jednak nastąpiła "katastrofa bydgoska" i znów biało-czerwone nie mogły znaleźdź drogi do kosza rywalek, zdobywając tylko 6 punktów. W czwartej kwarcie, częściej niż w stronę kosza rywalek, zawodniczki obu drużyn spoglądały w stronę zegara, sporadycznie oddając celne rzuty i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 43:81.

Warto odnotować dobry występ Katarzyny Motyl oraz Jenny Lynn Burdette, które zobyły połowę punktów Ostrovii. Kolejny mecz ostrowianki rozegrają z nieco mniej wymagającym rywalem - Energą Toruń. Być może wówczas uda się biało-czerwonym zaprezentować z lepszej strony.

TS Ostrovia Ostrów - CCC Polkowice 43:81 (15:25, 14:19, 6:29, 8:8)

Ostrovia: K. King, K. Joks, J. Ossowska 3, K. Podkańska 6, S. Nowicka, A. Wajler, J. Burdette 11, K. Kaczmarek 2, K. Motyl 10, K. Jaworska 5, E. Jackowska 6
CCC: T. Fagbenle 19, J. Tyszkiewicz, J Leedham 14, A. Kaczmarzyk 9, W. Gajda 5, T. Hayes 12, S. Kaltsidou 4, K. Puss 11, D. Owczarzak 7