Pokazali moc!

Siatkówka

W wyjazdowym meczu na szczycie III ligi siatkarze Salosu Sl pokonali 3:0 LKS Orzeł Reklamowygadżet Osiecza i umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

W pierwszym meczu obu drużyn, na parkiecie w Ostrowie, do wyłonienia zwycięzcy potrzebnych było 5 setów. Ostrowianie choć wówczas wygrali, to później zgubili kilka punktów i przed meczem w Osieczy, mając rozegrany jeden mecz więcej, mieli tylko 1 punkt przewagi nad Orłem.

Wydawało się, że sukcesem w rewanżu będzie powtórzenie wyniku z Ostrowa. Tymczasem biało-zieloni bardzo dobrze rozpoczęli mecz wygrywając pierwszego seta 25:21. W drugim secie gospodarze wyżej zawiesili poprzeczkę, ale i tak ostrowianom udało się rozstrzygnąć go na swoją korzyść wygrywając 25:23. Najtrudniejszy jak się okazało był set trzeci, który zakończył się grą na przewagi i wygraną Salosu 28:26.

Zwycięstwo za 3 punkty oznacza, że Salos umocnił się na pozycji lidera, a czekający ich za tydzień mecz z UKS 9 Leszno może być rozstrzygający dla ostatecznego układu tabeli.

LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza - Salos SL Ostrów Wlkp. 0:3 (21:25, 23:25, 26:28)