AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Wernisaż wystawy w Radłowie

Gm. Raszków

W środę 28 listopada w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Radłowie odbył się wernisaż wystawy ”Życie codzienne we wspomnieniach z dawnych lat - Radłów i okolice”.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W ostatnich miesiącach uczniowie klasy VI wzięli udział w serii zajęć prowadzonych przez Justynę Orlikowską z Pracowni Etnograficznej w Warszawie, podczas których nauczyli się korzystać z etnograficznych narzędzi, w tym tego, jak w interesujący sposób wykorzystywać i prezentować zgromadzone informacje, przedmioty i fotografie. Efektem projektu jest wystawa zdjęć i przedmiotów z dawnych lat połączona z prezentacją fragmentów wywiadów, jakie przeprowadzili uczniowie z najstarszymi mieszkańcami Radłowa i okolic. W otwarciu wystawy uczestniczyły rodziny uczniów, przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy. W części artystycznej Zespół Tańca ludowego "Swojacy" z Moszczanki zaprezentował gry i zabawy dawnej Wielkopolski. Podczas wernisażu można było także spróbować pisania gęsim piórem bądź na maszynie oraz posłuchać starego gramofonu.

Wystawa powstała w ramach projektu „Nasze miejsce. Lokalna historia, pamięć i dziedzictwo w edukacji dzieci i młodzieży – edycja III” organizowanego przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego a dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.

Inf. Ilona Szczucka

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego