AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

„Moja wymarzona szkoła”

Nauka

To tytuł listopadowego zadania realizowanego przez uczestników projektu mPotęga w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Cykl tych zajęć uczniowie  rozpoczęli od wyboru Sali lekcyjnej  szkoły dla której przygotowywali kosztorys remontu oraz zakupu potrzebnego wyposażenia. Następnie przystąpili do pomiaru pomieszczania, obliczania potrzebnych powierzchni oraz  zaplanowania listy zakupów materiałów niezbędnych do remontu. Z tak przygotowaną listą udali się do Marketu OBI w Ostrowie Wielkopolskim by wycenić koszty zakupu potrzebnych materiałów.  Uczniowie przeliczali  ilość potrzebnych płytek, farb czy gipsu na ściany. Dowiedzieli się, że niektóre informacje należy wyszukać na produkcie, jak np. wydajność farby.

Koszt zakupu wyposażenia Sali wyszukiwali na stronach internetowych sklepów oferujących wyposażenie dla szkół. Tu napotkali kolejną trudność w podejmowaniu decyzji – ławki i krzesła taniej kupić w zestawie czy jednak osobno, który sklep oferuje tańsze produkty.

Po podjęciu tak ważnych decyzji  o zakupach trzeba jeszcze przygotować  koszt prac remontowych. Tutaj uczestnicy wykorzystali ceny znalezione w Internecie za poszczególne usługi.

Końcowy etap prac to przygotowanie i właściwe wypełnienie faktury, uczniowie poznali różne stawki procentowe podatku VAT od towaru i usług , przeliczali ceny bez podatku jak i z podatkiem.

Po takich zajęciach uczestnicy projektu zgodnie przyznali, że remont to nie taka łatwa i prosta sprawa, trzeba wiele wiedzieć by potrafić wyliczyć koszt zakupów i zaplanowanych prac remontowych.  

Inf. Katarzyna Sułkowska /SP 6/

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Sobota
Grudzień 2018
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
REKLAMA