AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Eco-Miasto na COP24

Kącik Prasowy

Podczas konferencji COP24 odbywającej się w Katowicach Ambasada Francji w Polsce organizuje dyskusję panelową na temat jakości powietrza. Dobrymi praktykami Francji oraz Polski podzielą się eksperci uczestniczący w wydarzeniu odbywającym się 5 grudnia 2018 r. w ramach projektu ECO-MIASTO.

REKLAMA

W debacie podczas COP24 wezmą udział Ambasador Francji w Polsce Pierre Lévy, Wiceminister Środowiska Sławomir Mazurek, Prezes Zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda, Dyrektor UNEP/GRID-Warszawa Maria Andrzejewska, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej Miasta Lublin Krzysztof Stanowski, Zastępca Dyrektora Biura Infrastruktury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Katarzyna Kacpura oraz Dyrektor Generalny Grupy Dalkia w Polsce Thierry Deschaux. Porozmawiają o konkretnych rozwiązaniach, które mają szansę przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Mogą one być owocem współpracy między władzami rządowymi i lokalnymi, a także przedsiębiorstwami. Panel dyskusyjny odbędzie się 5 grudnia 2018 r. w godzinach 16.00-18.00 na terenie Pawilonu Francuskiego w Katowicach.

Promocja dobrych praktyk polskich miast w dziedzinie zrównoważonego rozwoju jest celem projektu ECO-MIASTO organizowanego przez Ambasadę Francji w Polsce i Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Składają się na niego konkurs dla miast, międzynarodowa konferencja oraz projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży. W sposób szczególny na kwestie związane z zanieczyszczeniem powietrza zwraca jedna z pięciu kategorii konkursowych 
– zieleń miejska a jakość powietrza.

Smog jest problemem o globalnym zasięgu – WHO szacuje, że 9 na 10 osób na świecie oddycha zanieczyszczonym powietrzem. Co roku prowadzi to do śmierci około 7 milionów osób na świecie, a także do rozwoju licznych chorób układu krążenia i układu oddechowego. Coraz więcej państw i samorządów lokalnych zwraca uwagę na tę kwestię i wprowadza w życie rozwiązania sprzyjające poprawie jakości powietrza – zmiany prawne, odpowiednie finansowanie, innowacje czy działania angażujące lokalną społeczność.

ECO-MIASTO to jeden z największych projektów promujących koncepcję zrównoważonego rozwoju miast w Polsce. Jego organizatorami są Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa. ECO-MIASTO jest realizowane we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grupą Saint-Gobain, Ceetrus Polska, Dalkią i TIRU, a także WSPÓLNIE – Fundacją LafargeHolcim.


Constans PR, Karolina Orzeł
 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego