AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Wyjątkowa „Akademia” – w Ostrowie /foto/

Kącik Prasowy

„Akademia Szycia to miejsce niepowtarzalne i wyjątkowe. Powstałe z prawdziwej pasji i miłości do szycia, a także z chęci dzielenia się tą umiejętnością z innymi” – czytamy na jednym z portali społecznościowych. Postanowiliśmy przybliżyć naszym czytelnikom to miejsce powstałe z pasji jej założycielki…

Galeria zdjęć


Akademia Szycia ManneQueen jest jedynym takim miejscem w Ostrowie, gdzie i młodsi i starsi mogą nauczyć się szycia. Poprosiliśmy jej założycielkę Katarzynę Skrzypczak, by opowiedziała nam w jakich okolicznościach zrodził się pomysł na tak nowatorskie przedsięwzięcie.

Pani Katarzyna pasje do szycia odkryła w sobie parę lat temu pracując – jak sama określiła – na etacie.  Na początku spod jej maszyny w domowej pracowni wychodziły różnego rodzaju torby, poduszki i dekoracje, którymi wypełniała własne otoczenie i obdarowywała znajomych. Jednak to jej nie wystarczało – każdego dnia tworzyła nowe projekty, a myśli o szyciu towarzyszyły jej przez całą dobę. W rezultacie postanowiła zaryzykować i połączyć pasję, doświadczenie zawodowe oraz swoje przygotowanie pedagogiczne i porzuciła dotychczasową pracę, by otworzyć Akademię Szycia. W zamyśle autorki, początkowo warsztaty szycia miały być skierowane głównie do dzieci. Jednakże ogrom zainteresowania ze strony dorosłych zachęcił Panią Katarzynę do poszerzenia swojej oferty o zajęcia dla dorosłych. Być może wynika to z faktu, że jest to jedyne tego typu miejsce w najbliższej okolicy, gdyż warsztaty takie odbywały się dotąd tylko w większych miastach jak np. Wrocław czy Poznań.

Pierwsze zajęcia odbyły się 9 października, a fala pozytywnych emocji i duże zainteresowanie uczestników sprawiły, że wspomniane ryzyko podjęte przez Panią Katarzynę okazało się strzałem w dziesiątkę. Właścicielka Akademii niejednokrotnie miała okazję usłyszeć, że zajęcia te są spełnieniem marzeń i że brakowało takiego miejsca w naszym mieście.

Przyjrzyjmy się ofercie Akademii:
- zajęcia skierowane są dla osób od 6 roku życia,
- odbywają się w kameralnych 8 osobowych grupach,
- kursy podstawowe trwają 3 miesiące, po 1,5 godziny raz w tygodniu
- dodatkowo Akademia organizuje „sobotnie poranki” czyli zajęcia tematyczne dla każdego. 

 

Tempo zajęć dostosowane jest indywidualnie do poziomu umiejętności uczestników. Nauka zaczyna się od podstaw, dlatego skorzystać z nich mogą nawet osoby, które nigdy nie korzystały z maszyny do szycia, czy nawet nie przyszyły guzika do ubrania.

- Uczymy się od podstaw, jak używać maszyn, dobierać i nawlekać nici, dobierać ściegi, wybierać igły. Początkowo szyjemy proste rzeczy, które dają kursantom satysfakcję np. poszewki na poduszki, torby bawełniane, później podejmujemy nieco ambitniejsze wyzwania, jak np. kosmetyczki na podszewce na zamek – odpowiedziała pani Katarzyna, pytana przez nas o przebieg zajęć.

Jak mówi z uśmiechem właścicielka Akademii, wszywanie zamków błyskawicznych być może nie należy do ulubionych zajęć, jak jednak zapewnia, jest to istotna i niezwykle praktyczna umiejętność, którą warto opanować.

A jakie projekty najchętniej wykonują kursanci? Jakie zgłaszają pomysły?

- Wśród dorosłych dominują dekoracje, ubranka dziecięce, odzież dla dorosłych, program zajęć dostosowujemy do tych oczekiwań. Dzieci natomiast mają na zajęciach kilka propozycji, wybierają same to co ich interesuje lub dają się ponieść własnej kreatywności. Jeśli tylko ich projekt jest możliwy do wykonania, to tworzymy szablony, dobieramy materiały i szyjemy – mówi pani Katarzyna.

Akademia oprócz 12 maszyn mechanicznych do podstawowego szycia posiada także owerloki i hafciarkę. Uczestnicy zajęć mają do dyspozycji rozmaite materiały, w najróżniejszych wzorach i kolorach,  nici i dodatki krawieckie, wykorzystywane podczas zajęć. Możemy np. poznać  tak zwaną „skórę dla wegan” lub mówiąc inaczej papier do szycia. Czym jest? Najlepiej przekonać się samemu.

W niedalekiej przyszłości założycielka planuje stworzyć grupy zaawansowane, więcej zajęć dla dzieci oraz kurs skierowany dla panów. W planach jest również  uruchomienie fili i otwarcie sklepu internetowego – są to jednak dalekosiężne plany..

Akademia Szycia  to miejsce pełne pasji, w którym poza kursami szycia dostępne są również warsztaty tematyczne oraz nauka szydełkowania. Jeśli więc chcielibyście oderwać się od codzienności i spróbować swoich sił we własnoręcznym tworzeniu ładnych i praktycznych rzeczy, polecamy zapisać się na kurs szycia lub szydełkowania. Można też pomóc swojemu dziecku odkryć nową pasję i np. wyprawić mu „szyciowe” urodziny. Zapraszamy na ul. Ledóchowskiego 36a.

 

REKLAMA
Hanna Wójcik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego