"Tygrysy" lepsze po raz drugi

Siatkówka

Siatkarze Salosu SL nie wykorzystali okazji do umocnieniu się na pozycji lidera i przegrali na własnym parkiecie z UKS 9 Leszno 1:3.

W zapowiedzi sportowego weekendu pisaliśmy, że zespół z Leszna, choć w bieżącym sezonie spisuje się nieco słabiej niż w poprzednich latach, to jednak dla ostrowian pozostaje przeciwnikiem niewygodnym.

Potwierdziły to wydarzenia na parkiecie. Leszczynianie w hali przy ul. Bema czuli się jak u siebie i pewnie wygrali pierwsze dwa sety. Przebudzenie gospodarzy nastąpiło w secie trzecim, kiedy to ostrowianie pokazali pełnię swoich możliwosci pokonując rywali do 17. W przypadku wygrania czwartego seta biało-zieloni zdobyliby przynajmniej 1 punkt meczowy, niezwykle ważny w perspektywie walki o utrzymanie pozycji lidera. Niestety goście rzucili na szalę wszystkie siły i przechylili szalę meczu na swoją stronę wygrywając czwartego seta do 19.

Ostrowianie mimo porażki pozostali liderem swojej grupy, ale mocno skomplikowali swoją sytuację. Mają jeden rozegrany mecz więcej i tylko 1 pkt. przewagi nad zespołami z miejsc 2 i 3. To oznacza, że muszą liczyć na potknięcia rywali i wygrać ostatnie dwa mecze, które rozegrają w miesięcznych odstępach - 5 stycznia i 2 lutego.

Salos Ostrów Wielkopolski - UKS 9 Leszno 1:3 (21:25; 20:25; 25:17; 19:25)