AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Ostrowska lekkoatletyka chce się rozwijać!

Lekkoatletyka

Lekkoatleci ostrowskiej Stali od kilku lat zdobywają medale na ogólnopolskich zawodach różnej rangi. Działacze KS Stal LA, chcą aby również ostrowscy kibice mogli dopingować swoich wychowanków na własnym obiekcie, dlatego wraz z Pracownią Architektoniczną Marek Nadachowski przygotowali koncepcję modernizacji stadionu przy ulicy Kusocińskiego.

Obiekt po modernizacji nie tylko stałby się sportową wizytówką miasta, ale stałby się certyfikowanym obiektem kategorii IV PZLA, na którym można by rozgrywać zawody rangi krajowej, a uzyskiwane wyniki byłyby wpisywane do ogólnopolskich tabel rankingowych.

Modernizacja obejmowałaby: powstanie 6 torową bieżnię po okręgu, ułożenie nowej nawierzchni syntetycznej i wypełnienie nią łuków stadionu, budowę rowu do biegów przeszkodowych, modernizację skoczni w dal i trójskoku w dwóch kierunkach, budowę infrastruktury dla konkurencji rzutowych: rzutnia do kuli, klatka do rzutu dyskiem oraz rozbieg do rzutu oszczepem. Oprócz zeskoku dla skoczni wzwyż, zaplanowano również budowę skoczni o tyczce – w tej bardzo widowiskowej konkurencji, już wkrótce mogłyby się odbywać w naszym mieście zawody sportowe. Całość koncepcji dopełnia nowoczesne oświetlenie wokół bieżni, co umożliwiłoby korzystanie ze stadionu także po zmroku.

Tak kompleksowa rozbudowa infrastruktury umożliwiłaby szkolenie młodzieży w dyscyplinach, które do tej pory musiały być przez trenerów pomijane, jak choćby wspomniany skok o tyczce. A że lekkoatletycznych talentów w Ostrowie nie brakuje, można się przekonać podczas dorocznych Czwartków Lekkoatletycznych.

Istotnym argumentem dla rozbudowy stadionu oprócz aspektów sportowych jest możliwość pozyskania na ten cel dotacji w kwocie do 2 mln z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej.  Z tego samego programu skorzystała gmina Ostrów Wlkp. uzyskując dofinansowanie w kwocie 400 tyś zł. na rozbudowę infrastruktury lekkoatletycznej przy szkole w Lewkowie.

Warto odnotować, że stadion przy ul. Kusocińskiego jest jedynym w powiecie ostrowskim obiektem o bieżni okrężnej 400m. Mimo częściowej modernizacji w latach 2008-2009, jego obecny stan nie pozwala na przeprowadzanie zawodów sportowych. Nie bez znaczenia jest fakt, że bez remontu za 2-3 jego nawierzchnia nie będzie nadawała się nawet do treningów, czy rekreacyjnego biegania, a rok 2019 jest prawdopodobnie ostatnim rokiem funkcjonowania wspomnianego programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej w Polsce.

Jak mówią działacze Stali, optymalnym terminem na remont stadionu byłyby lata 2020-2021, gdyż pozwoliłoby to w sposób racjonalny zaplanować środki, które byłyby wkładem własnym miasta w tą inwestycję.

 

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Środa
Styczeń 2019
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza