AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Wolność – Kocham i Rozumiem…

Nauka

9 stycznia w Ostrowskim Centrum Kultury miało miejsce szczególne wydarzenie. Młodzież z IV Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowała widowisko słowno – muzyczne, uświetniające niedawne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Ostrowscy licealiści postanowili przedstawić tę ważną tematykę w nieszablonowy sposób, łącząc inscenizację teatralną z  występami muzycznymi, prezentacje filmowe z układami tanecznymi. Widownia, złożona głównie z uczniów gimnazjów i starszych klas szkół podstawowych, miała okazję w ciekawy i przystępny sposób przekonać się, jak wyglądała długa, naznaczona cierpieniem, poświęceniem i momentami chwały – droga do wolności. Spektakl, łącząc wydarzenia historyczne, sceny utrwalone w największych literackich dziełach z współczesnością, uświadomił młodym odbiorcom wartość wolności i  jej uniwersalne, ponadczasowe znaczenie.

Godzinne przedstawienie zakończyło się owacją wypełnionej po brzegi widowni Ostrowskiego Centrum Kultury. Po raz kolejny doceniono pomysłowość i zdolności utalentowanych uczniów IV LO. Najważniejszym jednak jest to, aby przesłanie zawarte w tytule spektaklu pozostało w umysłach i czynach współczesnej młodzieży – nowego pokolenia Polaków!

Inf. Jan Welsandt

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Sobota
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Bartosza, Jerzego, Maliny