AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Michał Żabiński skarbnikiem miejskim

Miasto

Michał Żabiński zostanie nowym Skarbnikiem Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski, zastąpi na tym stanowisku Danutę Czajkę, która przechodzi na emeryturę.

Nowy skarbnik ma zostać powołany przez Radę Miejską na najbliższej sesji zaplanowanej na 30 stycznia.

Michał Żabiński przez ostatnie trzy lata pełnił funkcję skarbnika powiatowego w Środzie Wielkopolskiej. Ma 41 lat. O sobie mówi: „typowy Wielkopolanin”.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na kierunku finanse i bankowość. Ukończył również studia podyplomowe - wycena nieruchomości w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie oraz Akademię Liderów Samorządowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Posiada również dyplom ministra skarbu państwa złożenia egzaminu na kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach skarbu państwa. Ma wieloletnią praktykę zawodową. W samorządzie pracuje od 2003 roku. Pracował m.in. na stanowisku skarbnika gminy Jarocin i dyrektora Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarocinie. W swojej karierze współpracował również  z firmami konsultingowymi, które doradzały samorządom w sprawach związanych m.in. z oświatą.

Znany jest nie tylko jako specjalista od publicznych finansów. Jego pasją jest historia. Z powodzeniem współtworzył grupę rekonstrukcyjną Powstańców Wielkopolskich w Mieszkowie oraz stowarzyszenie Jedność.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego