AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Każdy może wesprzeć Maraton Uśmiechu!

Miasto

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne w swoim regionie, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” organizowanego przez sieć sklepów Tesco.

Klienci Tesco za każde dokonane zakupy otrzymują żeton uprawniający do głosowania. W każdym sklepie znajdują się specjalne urny do głosowania na trzy lokalne projekty. Klienci, wrzucając żeton do odpowiedniej przegrody, decydują o tym, kto otrzyma grant w danym regionie. Grant otrzymają te organizacje, które uzyskają największą liczbę głosów w każdym z mikroregionów. W naszym mikroregionie (Ostrów Wielkopolski, Odolanów, Pleszew) jedną z takich inicjatyw jest 5. Maraton Uśmiechu.

 

5. Maraton Uśmiechu to wydarzenie organizowane od kwietnia 2015 roku i dobrze znane mieszkańcom powiatu ostrowskiego i nie tylko. Celem tego wydarzenia jest promocja aktywnego trybu życia, nabywanie i kształtowanie zdrowych nawyków. Chcemy także pokazać, że miasto Ostrów Wielkopolski, powiat ostrowski i firmy tu działające są przyjazne osobom niepełnosprawnym oraz wspierają rozwój kultury fizycznej i sportu. Propagujemy wspólne, aktywne spędzanie czasu, współzawodnictwo dzieci, młodzieży, dorosłych, sprawnych i niepełnosprawnych.

Maraton Uśmiechu chce pokazać, że właściwa integracja polega na otwarciu i autentycznej współpracy ze społeczeństwem. Osoby niepełnosprawne – dzieci, młodzież i dorośli - mogą pobyć z biegaczami i być biegaczami, poczuć adrenalinę, atmosferę zawodów. Prawie pół tysiąca uczestników profesjonalistów oraz osób niepełnosprawnych brało udział w każdej edycji Maratonu Uśmiechu. W biegu brali udział zawodnicy nie tylko z Wielkopolski, ale także z Dolnego Śląska, Pomorza, a nawet z Ukrainy.

5 Maraton Uśmiechu – Uśmiech podaj dalej odbędzie się w niedzielę, 19 maja 2019 r. na ostrowskim Rynku i Placu 23 stycznia.

Trasa biegów GŁÓWNYCH „5”, „10”, „15” wiedzie ulicami: Start/Meta – Rynek – ul.

Wrocławska – ul. Staszica – ul. Gimnazjalna – pl. Rowińskiego – ul. Ks. kard. M.

Ledóchowskiego – ul. Pruślińska – ul. Ks. kard. M. Ledóchowskiego – ul. Kościelna – Rynek.

Trasy biegów TOWARZYSZĄCYCH:

- Sztafeta Rodzinna oraz Wózki wiedzie alejami na Placu 23 stycznia

- Bieg Indywidualny (dzieci i młodzieży): Start: – Rynek – ul. Wrocławska – ul. Staszica – ul.

Gimnazjalna – pl. Rowińskiego – Meta: - Rynek.

Organizatorami Maratonu są: Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim, Klub Sportowy Maraton, Stowarzyszenie Wspierające Działalność Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim – PROMYK.

Inf. ZSS Ostrów

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego