AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Nowa sztuka Teatru Tańca „Schronienie”

Rozrywka i kultura

Już niedługo, bo w sobotę, 23.02 na Dużej Scenie Ostrowskiego Centrum Kultury wystąpi Teatr Tańca „Schronienie” wraz ze swoją premierową sztuką „Pryncypium”.

– Chcemy dać wam to, co w nas najlepsze jednocześnie zadając pytanie co dzieje się z naszego punktu widzenia z dobrą stroną człowieka pod wpływem sytuacji i warunków panujących w dzisiejszym świecie. Chcemy wyrazić co czujemy gdy widzimy straty jakie dokonują się na naszych oczach - opowiadają aktorzy.

Pryncypium to najważniejsza dla kogoś wartość. Łatwiej jest nam mówić o tym co w ludziach jest złe, a ciężej jest zajrzeć w głąb siebie i dostrzec to, co w nas dobre.Po długim procesie pełnym rozważań na temat samych siebie, po wielu rozmowach wywołujących ogrom refleksji, oraz po ewolucji jaka dokonywała się z tygodnia na tydzień finalnie powstała oficjalna wersja najnowszego spektaklu grupy teatralnej. 

– To był niezwykle długi proces bo zaczął się już w czerwcu zeszłego roku. Mamy wrażenie, że startowaliśmy z całkiem innego punktu a początkowy zarys i idea całego spektaklu nabrała nowego kształtu od tamtego czasu. To wyszło nam na dobre bo wyeliminowaliśmy niepotrzebne a zostawiliśmy a nawet dodaliśmy to co naprawdę czujemy i chcemy wyrazić. Wiele godzin ciężkiej pracy, wiele rozmów i analizy nas samych doprowadziło nas do tego co zaprezentujemy 23.02. Musieliśmy dosłownie spojrzeć poza ocean a metafora balu jaką pokrywamy całe wydarzenie ma tutaj wielkie znaczenie jednak nie możemy nic więcej wspomnieć. Całość ukaże się na scenie – mówi reżyser, Filip Hylewicz. 

Choreografia, reżyseria: 
Filip HYLEWICZ 

Tańczą: 
Martyna KONOWALSKA 
Adrianna DUDA
Julia KARBOWIAK
Julia MAKOWSKA
Marta MAJ
Wiktoria JUREK 
Filip HYLEWICZ
Karolina TRZECIAK 

Muzyka: 
COLLAGE  

Spektakl odbędzie się w sobotę 23.02. godz. 18:00 na Dużej Scenie OCK.
Bilety w cenie 5 zł dostępne w kasie OCK i na www.kultura.pax.pl

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego