AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Stan Patryka poprawił się, choć nadal jest poważny

Zdrowie

Stan Patryka Jarczaka, młodego mieszkańca Przygodzic, który w trakcie pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zapadł na sepię, uległ poprawie, ale lekarze w Dubaju nadal zmagają się z zagrożeniem amputacji kończyn ucznia ostrowskiego ZST.

W środę w mediach elektronicznych i społecznościowych pojawił się dramatyczny apel o pomoc w leczeniu 18-letniego Patryka Jarczaka, który w trakcie rodzinnego wyjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zapadł na sepsę meningokokową. Następstwem tej choroby było zapalenie opon mózgowych. U Patryka przestały pracować nerki, nie mógł samodzielnie oddychać, uszkodzeniu uległo serce i pojawiły się zaburzenia w funkcjonowaniu praktycznie większości jego organów.

Dodatkowym dramatem rodziców była konieczność sfinansowania kosztów leczenia syna w dalekim Dubaju. Tutaj jednak na wysokości zadania stanęli internauci. Zbiórka zorganizowana za pośrednictwem fundacji Siepomaga spotkał się z żywiołową reakcją. W ciągu niespełna dwóch dni na koncie Patryka pojawiło się ponad 200 tys. zł.!!!

Efekt przyniosły również wysiłki lekarzy w ratowaniu życia mieszkańca Przygodzic. Patryk odzyskał świadomość i zaczął samodzielnie oddychać, niestety w jego kończynach pojawiła się martwica, co niesie ze sobą ryzyko amputacji. Lekarze podjęli decyzję o zastosowaniu hiperbarii tlenowej, która może pomóc w tym przypadku, Ne jej efekty musimy jednak poczekać.

Bez względu na ostateczne efekty, Patryka czeka długie leczenie i rehabilitacja, dlatego prosimy wszystkich, którzy mogą pomóc o dokonywanie wpłat na:

https://www.siepomaga.pl/patryk-jarczak

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Piątek
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Arnolda, Jowity, Georginy