AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Stan Patryka poprawił się, choć nadal jest poważny

Zdrowie

Stan Patryka Jarczaka, młodego mieszkańca Przygodzic, który w trakcie pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zapadł na sepię, uległ poprawie, ale lekarze w Dubaju nadal zmagają się z zagrożeniem amputacji kończyn ucznia ostrowskiego ZST.

REKLAMA

W środę w mediach elektronicznych i społecznościowych pojawił się dramatyczny apel o pomoc w leczeniu 18-letniego Patryka Jarczaka, który w trakcie rodzinnego wyjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zapadł na sepsę meningokokową. Następstwem tej choroby było zapalenie opon mózgowych. U Patryka przestały pracować nerki, nie mógł samodzielnie oddychać, uszkodzeniu uległo serce i pojawiły się zaburzenia w funkcjonowaniu praktycznie większości jego organów.

Dodatkowym dramatem rodziców była konieczność sfinansowania kosztów leczenia syna w dalekim Dubaju. Tutaj jednak na wysokości zadania stanęli internauci. Zbiórka zorganizowana za pośrednictwem fundacji Siepomaga spotkał się z żywiołową reakcją. W ciągu niespełna dwóch dni na koncie Patryka pojawiło się ponad 200 tys. zł.!!!

Efekt przyniosły również wysiłki lekarzy w ratowaniu życia mieszkańca Przygodzic. Patryk odzyskał świadomość i zaczął samodzielnie oddychać, niestety w jego kończynach pojawiła się martwica, co niesie ze sobą ryzyko amputacji. Lekarze podjęli decyzję o zastosowaniu hiperbarii tlenowej, która może pomóc w tym przypadku, Ne jej efekty musimy jednak poczekać.

Bez względu na ostateczne efekty, Patryka czeka długie leczenie i rehabilitacja, dlatego prosimy wszystkich, którzy mogą pomóc o dokonywanie wpłat na:

https://www.siepomaga.pl/patryk-jarczak

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Har du behov av ett lån för ditt företag, för pers
Har du behov av ett lån för ditt företag, för personligt bruk? Vårt erbjudande ger lån med låg ränta på 3%. Har du tänkt på att få ett lån? Förmodligen har du blivit nekad av din lokala bank? ANSVAR FÖR MER INFO VIA: bridgewaterloans545@gmail.com

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Sobota
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Bartosza, Jerzego, Maliny